To nie jest historia dla każdego

Wydawnictwo: Poligraf
Adamkoc

Czy wiesz, że można żyć kilka dni, choć ma się trzydzieści lat? ...że nie trzeba umierać, aby być niewidzialnym? Jak odnaleźć normalność w świecie zamkniętym dla nienormalnych spraw? Bohaterką opowieści jest Róża, której codzienność jest wypełniona pracą, małżeństwem i wyjątkową przyjaźnią. Nie wiedząc kiedy, z marazmu obudzi ją wielka namiętność i luksus przeżywania ekstazy i szczęścia....

Bohaterką opowieści jest Róża, której codzienność jest wypełniona pracą, małżeństwem i wyjątkową przyjaźnią. Nie wiedząc kiedy, z marazmu obudzi ją wielka namiętność i luksus przeżywania ekstazy i szczęścia. Niestety, zanim zdąży się zorientować, jej świat przemieni się w horror, z którego nie tak łatwo jest się uwolnić. Wplątana w kaskadę dramatycznych sytuacji stanie oko w oko ze śmiercią, zagadką i samą sobą. Czy świat jej uwierzy? Czy ona uwierzy sobie?

To nie jest historia dla każdego to książka o chwilach, momentach, sekundach z życia. O tym, co zapamiętamy i będziemy wspominać, o tym, co widzimy, zamykając oczy. Nikt ani nic w tej opowieści nie odpowie na żadne pytanie. Raczej to Ty musisz sam udzielić tych odpowiedzi. A jeśli nie potrafisz – to bardzo dobrze. Tutaj rozwiązania nie są oczywiste.

źródło opisu: Wydawnictwo Poligraf, 2013

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl

Adamkoc | 2013-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2013

Bardzo poruszająca i pouczająca historia, która mogła się zdarzyć każdemu i wszędzie.

kreconowlosa | 2014-09-05

Fantastyczna książka. Fabuła bardzo interesująca,nie ma w niej miejsca na żadną nudę. Bohaterka a zarazem narratorka pokazuje,że w życiu najważniejsze są chwile,momenty,które zawsze pozostaną w naszej pamięci. Koniec jest mega zaskoczeniem i wielką niewiadomą. Mogę stwierdzić,że jest to jedna z niewielu książek,która złapała mnie za serce. Po niej przemyślenia gwarantowane !

Świetna książka obyczajowa okazała się tym, co muszę pojąć i czego muszę się nauczyć... . Choroby psychiczne to nie wyrok!

Karol | 2015-10-18
Przeczytana: 16 października 2015