Uwierzyłbyś, że... Watykan jest państwem?! To i inne ciekawostki o miastach

Tłumaczenie: Paweł Kozłowski
Seria: Uwierzyłbyś, że...?
Wydawnictwo: G+J
Would you belive... Vatican City is a country ?! : and other metropolitan marvels
miasta, historia
elfijka

Uwierzyłbyś, że…? W XVI w. budowano wieżowce z gliny Książki z tej serii to spojrzenie na życie codzienne na przestrzeni wieków – ale w zupełnie nowy sposób! Znajdziesz tu wiele zagadnień przedstawionych w formie intrygujących ciekawostek. Niektóre wprawią cię w zachwyt, inne wywołają zdziwienie. Wiesz, gdzie Myszka Miki wybudowała miasto i kiedy pojawiły się pierwsze korki uliczne...

Uwierzyłbyś, że…?
W XVI w. budowano wieżowce z gliny

Wiesz, gdzie Myszka Miki wybudowała miasto i kiedy pojawiły się pierwsze korki uliczne spowodowane przez rydwany? Ciekawi cię, jakie państwo wybudowało swoją stolicę w nieodpowiednim miejscu, co znajduje się pod ulicami miast i kto opodatkował zbieraczy nieczystości? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, czytaj dalej.

Uwierzyłbyś, że...?
Szerokie ulice Paryża miały uniemożliwić rewolucjonistom budowanie barykad.

źródło opisu: www.gjksiazki.pl

źródło okładki: G+J RBA