Uwierzyłbyś, że... w marcepanie jest cyjanek?! To i inne zatrważające fakty o jedzeniu

Tłumaczenie: Paweł Kozłowski
Seria: Lepiej w to uwierz!
Wydawnictwo: G+J
Would you belive... marzipan contains cyanide?! : and other freaky food facts
odżywianie, historia
elfijka

Uwierzyłbyś, że…? Aztekowie jedli ciasta ze szlamu Książki z tej serii to spojrzenie na życie codzienne na przestrzeni wieków – ale w zupełnie nowy sposób! Znajdziesz tu wiele zagadnień przedstawionych w formie intrygujących ciekawostek. Niektóre wprawią cię w zachwyt, inne wywołają zdziwienie. Chciałbyś wiedzieć, dlaczego w 1871 roku zwierzęta z paryskiego zoo wylądowały na talerzu i jak...

Uwierzyłbyś, że…?
Aztekowie jedli ciasta ze szlamu

Chciałbyś wiedzieć, dlaczego w 1871 roku zwierzęta z paryskiego zoo wylądowały na talerzu i jak tasiemce pomagały w odchudzaniu? Ciekawi cię, dlaczego niektórzy Japończycy jedzą ryby, które są śmiertelnie trujące, i kto pierwszy spróbował czekolady na gorąco? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi, czytaj dalej.

Uwierzyłbyś, że...?
Ludzie zjedli wszystkie ptaki dodo

źródło opisu: www.gjksiazki.pl

źródło okładki: G+J RBA