Wielki grzmot. Biegunka

Wydawnictwo: Hokus-Pokus
choroba, biegunka, rotawirusy
filipinka

Drapie Was w gardle i kapie Wam z nosa? Zacięliście się w palec podczas robienia kanapki? Boli Was brzuch i jest Wam niedobrze? Zdrowotnym kłopotom zaradzi doktor Florenty Orzeszko, naczelny lekarz serii „Na sygnale”. W książce Wielki grzmot. Biegunka doktor Orzeszko walczy z Rotawirusem i jego bandą, którzy wywołują rewolucję w brzuchu Kajtka. Z pomocą przychodzi mu jak zwykle Limfocyt – tym...

naczelny lekarz serii „Na sygnale”. W książce Wielki grzmot. Biegunka doktor Orzeszko walczy z Rotawirusem i jego bandą, którzy wywołują rewolucję w brzuchu Kajtka. Z pomocą przychodzi mu jak zwykle Limfocyt – tym razem jako kapitan statku „Immunoglobulina”. W organizmie Kajtka toczy się prawdziwa morska bitwa.
Z serii „Na sygnale” polecamy także: Lądowanie rinowirusów. Przeziębienie i Nóż w palcu. Skaleczenie.

źródło opisu: http://www.hokus-pokus.pl/ksiazka/116/index.html

źródło okładki: http://www.hokus-pokus.pl/upload/201306271122090.33122600d.jpg

Synkowe_czytanie | 2016-05-20
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Rotawirusy to przekleństwo każdego przedszkolaka i każdego rodzica przedszkolaka. Moje dzieci zadawały później także mnóstwo pytań, co działo się w ich żołądkach. A na pytania te można znaleźć odpowiedź w książce Wojciecha Feleszko. Wizja skaczących i nurkujących w żołądku wirusów jest bardzo plastyczna - przez jakiś czas po lekturze nie musiałam chłopakom przypominać o konieczności mycia rąk.

Pisałam o tej książce także tutaj: