krzysztof

Nowy tom dwujęzycznej serii poetyckiej, który oddajemy do rąk czytelnika, jest najobszerniejszym z dotąd publikowanych zbiorów współczesnej poezji amerykańskiej, zawiera bowiem utwory siedemnastu poetów, poczynając od Ch. Olsona, reprezentanta starszego pokolenia, który wywarł duży wpływ na ukształtowanie się wielu poetów Zachodniego Wybrzeża, poprzez słynnych "beatników" - Ginsberga, Kerouaca, Corsa - aż po najmłodszych, jak Diane di Prima.

Na wybór składają się wiersze następujących poetów: P. Blackburna, G. Corso, R. Creeleya, R. Duncana, L. Ferlinghettiego, A. Ginsberga, L. Jonesa, B. Kaufmana, J. Kerouaca, P. Lamantia, D. Levertova, M. Mcclure'a, F. O'Hara, Ch. Olsona, D. di Prima, G. Snyder, P. Whalen.

źródło opisu: nota wydawcy

wapniak711 | 2018-03-09