W Japonii, czyli w domu

Okładka książki W Japonii, czyli w domu
Rebecca Otowa Wydawnictwo: Świat Książki reportaż
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Świat Książki
Data wydania:
2013-08-28
Data 1. wyd. pol.:
2013-08-28
Język:
polski
ISBN:
9788379430031
Tagi:
Japonia
Średnia ocen

                6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
256 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
2979
490

Na półkach: , ,

Książka Rebecki Otowa nie jest kompendium wiedzy na temat kultury i tradycji japońskiej, nie stara się być nawet wprowadzeniem w ten wielce złożony i trudny dla Europejczyków temat. Autorka koncentruje się na opisaniu świata (japońskiego), w jakim sama z własnego wyboru żyje od ponad trzech dekad, będąc żoną Japończyka z rodziny o wielowiekowych tradycjach i próbując w należyty sposób spełniać rolę japońskiej małżonki i gospodyni. A są to próby, z czego sama świetnie zdaje sobie sprawę, w zdecydowanej większości skazane na niepowodzenie. Może tylko jak najlepiej przejąć rozmaite domowe obyczaje, przejąć sposób życia w Kraju Kwitnącej Wiśni, zaadaptować się do tamtejszych norm i kultury. I choć wielu elementów nie udało jej się w pełni przyswoić, wiele - o czym otwarcie pisze - świadomie odrzuciła, to jednak udanie godzi swą wrodzoną mentalność osoby z Zachodu z ową nabytą, japońską.

Przyznam, że wsłuchując się w opowieść pani Otowa, byłam chwilami pełna podziwu. Pomimo iż spod stoicyzmu i opanowania, jaki charakteryzuje jej styl, wybija niekiedy wyraźnie zachodnia energia i dowcip, to jednak ogólny klimat książki wydaje się naprawdę znacznie bardziej japoński niż amerykański. Szczególnie jest to wyczuwalne w tych fragmentach, gdzie autorka opowiada o historii rodziny i domu swego męża, opisuje ogród, naturę, rozsmakowuje się w barwach kolejnych pór roku i związanych z nimi okolicznych zwyczajach. Piękne małe obrazki, pełne zasłuchania, skupienia i umiłowania harmonii. Czułam, że Rebecca naprawdę bardzo wiele zrozumiała i nauczyła się z japońskiego sposobu życia i myślenia. Tego, co ja rozumiem coraz mniej, im więcej o tym wiem...
_______________________
Opinia wysłana także na konkurs "Czytelnik Roku 2017/2018" Biblioteki Kraków

Książka Rebecki Otowa nie jest kompendium wiedzy na temat kultury i tradycji japońskiej, nie stara się być nawet wprowadzeniem w ten wielce złożony i trudny dla Europejczyków temat. Autorka koncentruje się na opisaniu świata (japońskiego), w jakim sama z własnego wyboru żyje od ponad trzech dekad, będąc żoną Japończyka z rodziny o wielowiekowych tradycjach i próbując w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    329
  • Chcę przeczytać
    290
  • Posiadam
    134
  • Japonia
    23
  • Teraz czytam
    18
  • Azja
    10
  • 2014
    9
  • Japonia
    8
  • Chcę w prezencie
    8
  • Ulubione
    6

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki W Japonii, czyli w domu


Podobne książki

Przeczytaj także