The Umbrella Academy: Dallas #5: ;All the Animals in the Zoo

Cykl: The Umbrella Academy (tom 2)
Wydawnictwo: Dark Horse Comics
fantasy, komiksy
komiksy
angielski
Patson

Propelled by nuclear armageddon, The Séance, Spaceboy, and The Kraken race through time to solve the mystery of Number Five's past, and find themselves thrown into the turmoil of war, assassination, and strange visitations into their own childhoods.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/28260242-the-umbrella-academy

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/28260242-the-umbrella-academy

Przeczytana: 21 kwietnia 2019

Status quo był do przewidzenia. Niewiele wynikło z tej misji, oby serial nie szedł tą drogą, aczkolwiek już widzę zmianę odnośnie bliźniąt, przy czym wydaje się, że sami twórcy zająknęli się, kto miał być bliźniakiem Piątki.

Przeczytana: 21 kwietnia 2019

Nie pasuje mi szczeniak, nie pasuje mi Pogo i nie pasuje mi dziecko. Teraz to już nie moja bajka, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Warto zaznaczyć, że tylko Luther się postarzał, co jest i tak dziwne w tyn dziwnym świecie.

Przeczytana: 21 kwietnia 2019

Hm, jeśli co serię chcą walczyć ze sobą i przeciwnikiem, to jednak nie widzi mi się taka fabuła. A jeśli sezon 2 będzie rozwijał ten wątek '63 to nie jestem nastawiona przychylnie i mam nadzieję, że tak nie będzie. Interesująco rozwinęła się zdolność Klausa, co wydaje się jedynym logicznym wyjściem z sytuacji Cha-cha i Hazel kontra Umbrella, a jednak brakuje bardziej bezpośredniej konfrontacji. Zastanawia mnie ta planeta małp, zmiany obsadowe odnośnie pary detektywów też zostały odnotowane z korzyścią dla serialu, wniosły koloryt (to nic rasistowskiego, to kwestia wątku romansowego). Generalnie mogło być tak pięknie, może gdybym trafiła na komiksy 5 lat wcześniej, bardziej by mnie ta fabuła poniosła, aczkolwiek wciąż lektura mnie porywa, ale już myślami jestem w Doom Patrol, inspiracji dla jednego z autorów akademii, od której powinnam zacząć, ale to się dopiero okaże, czy dam się porwać kolejnej serii tego gatunku.

Przeczytana: 21 kwietnia 2019

Interesujące. Kowboj zastąpiony przez dziewczynkę to chyba pokłosie Chaty (a i już w Aniołach na boisku młody Joseph Gordon-Levitt zastrzegał sobie modlitwę do Boga płaci męskiej lub żeńskiej), więc teraz ten zabieg rozczarowuje, bo ile razy można oglądać to samo przekształcenie, ale no dobrze, nie wszyscy oglądali Joan z Arkadii. Jeszcze ciekawsza jest kwestia podróży w czasie. Już w serialu widać było pewne niedociągnięcia, tu są konsekwencje jeszcze ważniejsze i prowadzące do bardziej zawiłej i interesującej intrygi. Podoba mi się takie rozwiązanie, chociaż zaczyna być zawile. A moim ulubionym elementem tej serii jest problem Spaceboya, że się roztył XD Walka o przeszłość i przyszłość, kwestia życia z utraconym lub uzyskanym darem, no Klaus jest Klausem (o, brakuje mi Bena), a tu po prostu: kilogramy XDD
P.S. Motyw z Kennedym mogli sobie darować, ale coś czuję, że nie tylko zbliżająca się 50. rocznica śmierci prezydenta USA sprawiła, że powstało Dallas '63 Kinga, aczkolwiek...

Przeczytana: 21 kwietnia 2019

Muszę przyznać, że komiksowi Hazel i Cha-cha robią na mnie o wiele większe wrażenie, chociaż Mary J. Blidge sprawdza się w genderowej obsadzie, to jednak nie to samo. Wow. Dobrze, że zrezygnowano w produkcji z lewitacji Klausa, która tutaj pasuje o wiele bardziej. Widać, że w Dallas dominuje jednak para w maskach.

Przeczytana: 21 kwietnia 2019

Brakowało mi postaci Hazela i Cha-chy w pierwszych tomach, a zatem kondensacja kilku serii w jednym sezonie to zabieg zwiastujący, że możemy nie doczekać 4 sezonów, po jednym na serię, a szkoda. Ich kreacje w produkcji nie wywołały takiego wrażenia, jak ostatnia strona tego tomu.