Habemus Papam - Mamy Papieża

Wydawnictwo: Sfinks
religia

Cały świat wstrzymał oddech, kiedy z watykańskiego komina zaczął się wydobywać biały dym. Gdy na balkonie bazyliki św. Piotra pojawił się człowiek w bieli, w tysiącach serc zagościła radość i wielki entuzjazm. Po nieoczekiwanej abdykacji Benedykta XVI nastąpił wybór nowego papieża. Biskupem Rzymu został Argentyńczyk Jorge Mario Bergoglio, przyjmując imię Franciszek. Swoją skromnością...

Swoją skromnością zachwycił wszystkich zgromadzonych na placu św. Piotra i miliony widzów przed telewizorami.

Proponujemy powrót do tych ciepłych, pełnych radości chwil na kartach naszej książki. Przedstawia ona szeroko postać Papieża Franciszka, relacjonuje wydarzenia z ostatnich dni, począwszy od abdykacji Benedykta XVI, poprzez „sede vacante”, aż do zakończonego w piątym głosowaniu konklawe. Prezentuje ona charakterystykę poprzedniego pontyfikatu. Opowiada o reakcji całego świata na wydarzenia w Watykanie.

Książka odsłania wiele tajemnic Stolicy Piotrowej. Ukazuje mechanizm wyboru papieża, zwyczaje i działania liturgiczne z nim związane, a wyczerpująca zawartość merytoryczna przeplatana ciekawostkami związanymi z okresem sediswakancji, uzupełnia naszą publikację.

W podróż sentymentalną zabierają nas ilustracje oraz mnóstwo kolorowych zdjęć relacjonujących jedno z najważniejszych wydarzeń w Kościele katolickim.

Niniejsza publikacja stanowi źródło podstawowej wiedzy o konklawe i nowym papieżu Franciszku, wzbogacona wspaniałymi walorami edytorskimi sprawi, że książka będzie niezwykłą pamiątką tych znamiennych dni.

źródło opisu: http://sfinks.info/produkt/5937/habemus_papam_-_mamy_papieza

źródło okładki: http://sfinks.info/user_files/products/original/okl-1.jpg