Keeper of the Light

Wydawnictwo: HarperCollins
Olivia, Simon,
angielski
Barbara

In this, the first book of the Keeper of the Light trilogy,… Dr. Olivia Simon is on duty in the emergency room of North Carolina’s Outer Banks Hospital when a gunshot victim is brought in. Midway through the desperate effort to save the young woman’s life, Olivia realizes who she is-Annie O’Neill. The woman Olivia’s husband, Paul, is in love with. When Annie dies on the operating table, she...

In this, the first book of the Keeper of the Light trilogy,…

When Annie dies on the operating table, she leaves behind three other victims. Alec O’Neill, who thought he had the perfect marriage. Paul, whose fixation on Annie is unshakable. And Olivia, who is desperate to understand the woman who destroyed her marriage.

Now they are left with unanswered questions about who Annie really was. And about the secrets she kept hidden so well.

źródło opisu: http://dianechamberlain.com/books/keeper-of-the-light/synopsis/

źródło okładki: http://dianechamberlain.com/books/keeper-of-the-light/synopsis/

Aneta Wiola | 2017-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2017

OBSESJA, KTÓRA POCHŁONĘŁA WSZYSTKO
Małżeństwo Olivii i Paula przechodzi kryzys. Wszystko się zmienia, kiedy na pogotowie przyjeżdża ranna Annie - kobieta, do której pała obsesją jej mąż. Olivii nie udaje się jej uratować, a wraz z nią umiera także jej małżeństwo. Paul od niej odchodzi. Olivia próbuje zrozumieć fascynację swojego męża, nieoczekiwanie zaczyna ją naśladować. Wkrótce na jej drodze pojawiają się kolejne komplikacje, a wraz z nimi nieodwracalne konsekwencje.

ŚWIATŁO, KTÓRE NIE JEDNEGO OŚLEPIŁO
Alec wciąż nie może pozbierać się po śmierci swojej żony Annie. Popada w depresję, nie chodzi do pracy, a jego własne dzieci zaczynają się go bać. Jedynym powodem, który trzyma go przy zmysłach jest ratunek rzeczy, która najbardziej przypomina mu o ukochanej, zmarłej żonie. Wraz z tą próbą, Alec nie zauważa, że traci coś o wiele bardziej cennego.

"(...)Człowiek urodzony pod światłem latarni - przychodzi na świat z potrzebą troski o tych, którzy są zdani na łaskę fal i sztormów....

Izabela Pycio | 2017-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2017

"Co się stało z jej mężem, z człowiekiem, który kiedyś napisał dla niej cały tomik wierszy, pomógł jej zapomnieć o przeszłości i sprawił, że po raz pierwszy w życiu poczuła się bezpieczna?"

Przyjemne zaczytanie, na relaksacyjny wieczór, poprawę nastroju i odskocznię od mrocznych tematów panujących w ostatnio wybieranych przeze mnie książkach. Autorka lekko i sympatycznie wprowadza w romantyczny klimat, intensywnymi emocjami wypełnia serca głównych bohaterów, konstruuje ciekawe sploty okoliczności wpływające na ich losy. Wiele zachowań powieściowych postaci zostało celowo przerysowanych, aby podkreślić niecodzienny dramatyzm, zbudować silne napięcie, wywołać sporą dawkę niepewności, i na tym tle umniejszyć, choć na czas spotkania z książką, problemy czytelników, oddalić je od nich.

Powieść o trudnej miłości, skomplikowanych relacjach rodzinnych, tajemnicach wyrywających się na powierzchnię, bolesnych zdradach, wyniszczającej zemście i oczyszczającym wybaczaniu. Jakże często...

Joanna | 2017-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2017

Kolejna książka mojej ulubionej autorki. Bardzo dobrze napisana tylko czemu tak rozwleczona? Za to ująłem jedna gwiazdkę.temat ciekawy. Odczucia przedstawione z trzech perpektyw. A wszystko to zgromadzone wokol Anny, ktora nie żyjąc ma taki wplyw na losy bohaterow.

elenkaa | 2017-05-30
Przeczytana: 30 maja 2017

Recenzja znajduje się również na moim blogu: http://pasion-libros.blogspot.com/2017/05/232-swiato-nie-moze-zgasnac-diane.html

Diane Chamberlain to moja ulubiona autorka pisząca dramaty, dlatego każda jej książka pojawiająca się na polskim rynku wydawniczym to dla mnie pozycja obowiązkowa. "Światło nie może zgasnąć" jest jedną z pierwszych powieści autorki, więc tym bardziej byłam jej ciekawa.

Małżeństwo Olivii i Paula od kilku miesięcy przechodzi kryzys, głównie za sprawą fascynacji Paula kobietą, o której pisał reportaż do gazety - Annie O'Neill. Pewnego świątecznego wieczora, gdy Olivia prawie kończy dyżur w szpitalu, na oddział ratunkowy trafia pacjentka z raną postrzałową. Olivia ze wszystkich sił próbuje ją ratować, jednak przegrywa walkę. Tym tragiczniejsze jest to, że kobietą okazuje się być Annie O'Neill, którą zauroczony jest jej mąż. Śmierć Annie wpływa na wiele osób - zrozpaczonego Aleca i jego dzieci, którzy uważali ją za idealną żonę i matkę, na Paula, któremu jej...

Kasiek m | 2017-07-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 rok
Przeczytana: 02 lipca 2017

Rzadko sięgam po ebooki, ale w sobotę siedziałam sobie u Siostry i gdy na chwilę zostawałam sama, stwierdziłam, że nie będę marnowała czasu, a żadnej książki nie miałam. Tymczasem na telefonie drzemał sobie ebook z najnowszą książką jednej z moich ulubionych autorek. Diane Chamberlain. Minęło kilka miesięcy od ostatniej lektury, książki tej autorki i zaczęłam tęsknić. Ciągnęło mnie do tej nowej powieści, już nawet w księgarni trzymałam ją w rękach, a jednak odłożyłam. No i jak zaczęłam czytać to nie mogłam się oderwać, dziś praktycznie cały dzień spędziłam z oczyma utkwionymi w telefonie na którym czytam ebooki. Skończyłam i powiem wam, że nie potrafię przestać myśleć o tej powieści. Wspaniała!! Naprawdę jestem zachwycona!! I poturbowana emocjonalnie.

Są święta, na ostry dyżur trafia kobieta, która własnym ciałem zasłoniła żonę, do której strzelił wściekły, awanturujący się mąż. Rana postrzałowa, pocisk przeszedł prze serce. Lekarka chce operować, drugi lekarz sugeruje...

Ania | 2017-07-06
Przeczytana: 02 lipca 2017

Bardzo lubię powieści Diany Chamberlain,przeczytałam do tej pory prawie wszystkie jej książki,cieszyłam się mając jej najnowszą powieść lecz niestety czuję się pierwszy raz rozczarowana gdyż nie zachwyciła mnie jej książka. W ogóle nie czytałam jej z tzw zapartym tchem,momentami dosłownie męczyła mnie.Gdy tajemnica Anny wyszła na jaw,przyznam że zaskoczyła mnie to lecz nic poza tym nie było tutaj ciekawego.Czuję się zawiedziona i rozczarowana.Po tej znakomitej pisarce spodziewam się lepszych powieści.

karjola | 2014-05-08
Przeczytana: 07 maja 2014

Początek trochę nudnawy i przydługi, a potem akcja się rozkręciła, nabrała tempa. Końcówkę połknęłam:)i nie mogę się doczekać następnych części, które na razie w Polsce są bardzo drogie. Po prostu lubię tą autorkę, świetnie się czyta każdą jej książkę.

Liwia17 | 2017-02-20
Na półkach: English, Przeczytane

Książka nie należy do pozycji pozostających na dłużej w pamięci ale dobrze się ją czyta. To odpowiednia lektura do zabrania w podróż. Historia dwóch małżeństw, których losy splatają się w dramatycznych okolicznościach i fascynacji, która przeradza się w obsesję.

Agnieszka Rzońca | 2017-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2017

Dwa małżeństwa, dwójka dzieci i dwie pozornie obce osoby i jedno łączące ich miejsce. Wszyscy spotykają się na rozdrożu swoich życiowych dróg i nagle wszystko zmienia się o 180 stopni.
Olivia i Paul właśnie przechodzą małżeński kryzys i podejmują się próby przywrócenia swojemu związkowi dawnego blasku. Jednak los ponownie stawia ich w trudnej sytuacji. Olivia jako lekarka na szpitalnym oddziale ratunkowym podejmuje się próby uratowania rannej Annie, będącej obiektem fascynacji jej męża. Niestety kobieta umiera podobnie jak małżeństwo lekarki.

Annie i Alec tworzą pozornie szczęśliwą rodzinę. Gdy Annie umiera, jej mąż popada w głębokie przygnębienie. Najważniejsza dla niego była Annie, teraz musi zmierzyć się z samotnym rodzicielstwem.
Drogi Olivii, Paula i Aleca krzyżują się. W miarę upływu czasu na jaw zaczynają wychodzić również skrywane przez wszystkich tajemnice. Jak bardzo są one w stanie zmienić życie bohaterów? Jaka rolę w tym wszystkim odegra tytułowe światło?

Powieści...

kinga | 2017-06-11
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 10 czerwca 2017

Światło, które widać w książkach

Książki, tak jak wszystko inne, podlegają trendom i modom. Czy zwróciliście uwagę, że przez pewien czas popularne były tytuły, w których pojawiały się dziewczyny (nawet jeśli trzeba było je odnaleźć jak w przypadku „Zaginionej dziewczyny”)? Teraz jest coś na rzeczy ze światłem. Światło kłuje w oczy, gdy spojrzeć na okładki niedawno wydanych książek. Zresztą sami zobaczcie!

Patronaty tygodnia

Książka uhonorowana Nagrodą Pulitzera, kolejna powieść Dmitrija Glukhovsky’ego i nowa powieść Tarryn Fisher – to tylko niektóre z książek, które w najbliższych dniach ukażą się pod naszym patronatem. Sprawdźcie, jakie tytuły znajdziecie w księgarniach!