Grabieżcy kultury i fałszerze sztuki

Wydawnictwo: RTW
8321204376
sztuka, fałszerstwa
sztuka
Agnieszka1985

I. Bieg przez historię, czyli rodowód grabieży
II. Grabieże czasów współczesnych - wielcy a nieznani
III. Drugi najstarszy zawód świata
IV. Kolekcjonerstwo - mania czy nobilitacja?
V. "Mona Lisa" i wielki początek
VI. Fałszerze, oszuści i kryminalistyka
VII. Fantazja czy rzeczywistość - wandalizm, kidnaping dzieł sztuki i inne różności
Szczegóły w podrozdziałach.

źródło opisu: http://literacki24.pl/

źródło okładki: http://literacki24.pl/

maszkowa | 2013-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2013

Książka dla koneserów, dla tych którzy kochają historię, archeologię i świat przeszły. Dla tych którym serce staje gdy telewizyjne "Wiadomości" podają informację o kolejnej zuchwałej grabieży bądź wandalizmie. Dla tych, którzy czują się wtedy ofiarami... Napisana jak najbardziej fascynująca szpiegowska powieść. Pasjonująca, barokowa detalami, oszałamiająca ilością wiedzy i informacji. Czytana przeze mnie tak wiele razy, że okładka już praktycznie nie istnieje. Świetna a nawet święta baza do poszukiwań w necie odpowiedzi i wiedzy w tej dziedzinie. Pozwoli obejrzeć przerażonymi oczyma brutalność i arogancję najstarszego zawodu świata i poczuć jak to jest włożyć w dzieło sztuki nie kawałek a całą swą duszę. Oddać jak diabłu i i zobaczyć jej śmierć gdy czyjś szalony nóż tnie płótno albo wywołuje pożar by ukryć ślady kradzieży... Świetna bo pozwala pokochać przeszłość na której budujemy jutro.
Nigdy nie wyjdę z podziwu nad tym tworem PRL-u, jakim jest ta pozycja. Staram się uważać, ze...