Ostatnie sprawy Gordianusa. Werdykt Cezara. Gladiator umiera tylko raz. Triumf Cezara

Tłumaczenie: Janusz Szczepański
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Roma sub rosa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
The Judgment of Caesar, A Gladiator Dies Only Once, The Triumph of Caesar
starożytny Rzym
historyczna
joly_fh

Piąty tom cyklu "Roma sub rosa" - nowej edycji sensacyjnych powieści historycznych o Gordianusie Poszukiwaczu. Werdykt Cezara Rok 48 p.n.e. Dwaj wybitni rzymscy wodzowie, Cezar i Pompejusz, zażarcie walczą o panowanie nad światem. Teatr wojny przenosi się tym razem do Egiptu, rozdartego krwawą rywalizacja między królową-boginią Kleopatrą i jej bratem Ptolemeuszem. Wybór, jakiego Cezar...

Werdykt Cezara

Rok 48 p.n.e. Dwaj wybitni rzymscy wodzowie, Cezar i Pompejusz, zażarcie walczą o panowanie nad światem. Teatr wojny przenosi się tym razem do Egiptu, rozdartego krwawą rywalizacja między królową-boginią Kleopatrą i jej bratem Ptolemeuszem. Wybór, jakiego Cezar dokona między nimi, zdeterminuje przyszłość rzymskiego imperium. W tę gorącą atmosferę intryg trafia Gordianus Poszukiwacz - świadek przedśmiertnych konwulsji starego świata teraz ma odegrać pierwszoplanową rolę w narodzinach drugiego...

Gladiator umiera tylko raz

Drugi po "Mglistych proroctwach" zbiór krótkich opowiadań z Gordianusem nie odbiega od wysokich standardów, do jakich Saylor przyzwyczaił czytelników w powieściach z cyklu "Roma sub rosa". Są to historie m.in. o spisku na życie konsula, porwaniu i morderstwie podczas buntu Sertoriusza w Hiszpanii, odkryciu grobu Archimedesa. Te epizody z wczesnych lat kariery bohatera, kiedy adoptowany syn Eko był jeszcze niemym chłopcem, a późniejsza zona Bethesda niewolnicą, przedstawiają codzienne życie Rzymu w I w. p.n.e. tak żywo i szczegółowo, jak rzadko któremu pisarzowi się to udaje.

Triumf Cezara

Wojna domowa w Rzymie dobiegła końca - Pompejusz zginął, w Egipcie nastąpiła stabilizacja, do Miasta powrócił Juliusz Cezar. Ulice szumią już od pogłoski, że zamierza obwołać się królem. Poproszony przez zaniepokojoną wróżbami o zamachu na męża Kalpurnię Gordianus przyjmuje zlecenie, choć już się wycofał z zawodu. Czas nagli, gdyż Cezar dla uczczenia swych zwycięstw przygotowuje cztery triumfalne pochody, podczas których potencjalni zamachowcy mieliby większe szanse powodzenia. Detektyw nie mógł jednak przewidzieć, kogo po drodze narazi na śmiertelne niebezpieczeństwo...

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2013

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

Zuela | 2014-02-14

Juliusz Cezar u szczytow władzy.Chaos przycichl,nasiliło się spiskowanie.Rzym w pełnej krasie czasów antycznych i Gordianus w szczytowej formie

nawka | 2013-08-28

Wydanie w nowej szacie graficznej. Bardzo polecam wszystkim wielbicielom klasycznych kryminałów. Saylor jest świetnym pisarzem, rewelacyjnie prowadzi akcje i do tego tłem jest cywilizacja Imperium Romanum. Nie można się oderwać.

Calebornia | 2017-12-01
jarecki31 | 2017-01-13