Średniowiecze. Korzenie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
welesxxi

Książka ukazuje literaturę średniowiecza w szeroko zarysowanym kontekście historyczno-kulturowym, nie pomijając muzyki i sztuki. Autor zaproponował nowoczesne i komplementarne spojrzenie na epokę, z wykorzystaniem najnowszych ustaleń i hipotez badawczych oraz aktualnej literatury naukowej z tego zakresu. Polecamy studentom polonistyki i innych filologii oraz maturzystom i wszystkich zainteresowanych historią literatury polskiej.

W styczniu 2006 roku autor otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za nieocenione zasługi dla kultury polskiej.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/4570/sredniowiecze.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/4570/sredniowiecze.html