Zapomniane podziemia - część 2

Wydawnictwo: Technol
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
Meehoow

W drugiej części "Zapomnianych podziemi" Autorzy zapraszają nas - w rejon Wałbrzycha i góry Dzikowiec, gdzie odkryją przed nami podziemnego "Rycerza", - do Kamionek, gdzie będą przeciskać się przez klaustrofobiczne korytarze, - do Srebrnej Góry w poszukiwaniu kopalń srebra i barytu, - w okolice Czarnej Góry do chodników, gdzie wydobywano chromit, - na Ślężę tropem Walonów i złota, - do Braszowic w poszukiwaniu Selmy i Kojancina, - do Tarnowskich Gór, największej nieczynnej kopalni rud srebra, ołowiu i cynku, - do Szklar, gdzie na kilku poziomach rozciąga się kopalnia niklu, - do Szklarskiej Poręby, gdzie odkryją przed nami podziemne chodniki kopalni pirytów, - do Boguszowa, gdzie pod rynkiem ukrywa się kopalnia srebra i ołowiu, - do Jabłowa, w rejon dawnych, zapomnianych wyrobisk, które spróbują spenetrować.

Nie są to zwykłe, turystyczne eskapady: każdy z rozdziałów to opis odkrywania nieznanego, analiza dokumentów i śladów dotyczących mrocznych, zapomnianych podziemi. Autorzy z pasją poszukują prawdy, odkrywając przed Czytelnikami zarówno magię starych kopalń, zalanych wodą podziemnych chodników czy drążonych podczas II wojny światowej sztolni, jak i wyjaśniając różne legendy i mity o ukrytych w nich skarbach lub tajnych fabrykach.

źródło opisu: http://www.technol.anv.pl

źródło okładki: Wydawnictwo Technol

Znakomita pozycja książkowa dla wszystkich którzy chcą nie tyko uzupełnić swoją wiedzę o zapomnianych bądź nieznanych epizodach z historii Polski ale też dla chcących pojeździć i pozwiedzać malownicze i jednocześnie tajemnicze zakątki Dolnego Śląska.