Wydawnictwo: LexisNexis
9788376208794
Prawo, postępowanie karne
zdrowie, medycyna
wildfemale

Metodyka pracy biegłego psychiatry, psychologa oraz seksuologa w sprawach karnych to publikacja przygotowana przede wszystkim dla praktyków: biegłych i sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych występujących przed sądem w sprawach karnych, a także aplikantów tych korporacji zawodowych. W książce przedstawiono nie tylko niezbędną wiedzę z zakresu prawa, jaką powinien dysponować...

W książce przedstawiono nie tylko niezbędną wiedzę z zakresu prawa, jaką powinien dysponować każdy biegły sądowy sporządzający opinie w sprawach karnych z zakresu psychiatrii, psychologii oraz seksuologii, lecz również mechanizmy sporządzania opinii psychiatrycznej, psychologicznej i seksuologicznej. Poznanie mechanizmów wydawania tych opinii może być przydatne prawnikom, gdyż pozwoli formułować rzeczowe pytania do biegłych oraz ocenić merytoryczną treść sporządzonych opinii. Natomiast poznanie podstawowych reguł, którymi rządzi się polski proces karny, oraz oczekiwań organów procesowych, a także treści i formy, jakim powinna odpowiadać opinia, niewątpliwie przyczyni się do tego, aby opinie sporządzane przez biegłych były pełne, jasne oraz niesprzeczne w swojej treści, a także odpowiadały wymaganiom formalnym.

Autorami są lekarze występujący w roli biegłych sądowych oraz sędzia orzekający w sprawach karnych.

źródło opisu: LexisNexis, 2012

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl/prawo/28422,me...»