Miasto z morza mrocznych wrażeń

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
satyra
impression

Główny bohater książki Grzegorza Lipskiego znajduje się na krawędzi życia. Dokonuje swoistego rachunku sumienia i brnie przez zakamarki pamięci, aby przypomnieć sobie, kim jest i co przywiodło go na skraj tej przepaści. W swojej drodze zmaga się z absurdami polskiej codzienności, dzieląc się swoimi odczuciami z czytelnikiem, aby na końcu odkryć dwoistość ludzkiej natury i wygrać walkę z...

W swojej drodze zmaga się z absurdami polskiej codzienności, dzieląc się swoimi odczuciami z czytelnikiem, aby na końcu odkryć dwoistość ludzkiej natury i wygrać walkę z własnymi demonami.
„Miasto z morza mrocznych wrażeń” to nie tylko kąśliwa satyra na rzeczywistość, w której żyją współcześni trzydziestokilkulatkowie. To również tekst uderzający w przesadnie wypieszczony medialnie wizerunek miasta Gdyni – stąd też tytuł jako przeciwwaga dla określenia „Miasto z Morza i Marzeń”, jak często nazywa się Gdynię.

Grzegorz Lipski – ponad trzydziestoletni obywatel świata. Jest – jak sam o sobie mówi – „poszukiwaczem złotego środka”, a „bycie nikim pozwala mu na bycie kimkolwiek, nie bojąc się nikogo”. Autor równie enigmatyczny jak jego teksty.

źródło opisu: www.wfw.com.pl

źródło okładki: www.wfw.com.pl