B kompleks

Wydawnictwo: Novae Res
NovaeRes

B kompleks to […] powieść o dojrzewaniu i formowaniu się moralnym i duchowym bohatera […]. Jest zarazem jakby odwróceniem tej formuły – mamy tu bowiem do czynienia nie z rozwojem, a z postępującym regresem. […] Główny bohater, zmagający się z domowymi zmorami i własną… nietypowością (już jako niemowlę ma genitalia dorosłego mężczyzny), szarpany namiętnościami (śmiała erotyka) i ambicjami...

[…] Główny bohater, zmagający się z domowymi zmorami i własną… nietypowością (już jako niemowlę ma genitalia dorosłego mężczyzny), szarpany namiętnościami (śmiała erotyka) i ambicjami (chce zostać aktorem) – uczy się życia z brawurą, ale doznaje bolesnych rozczarowań. Powieść z każdą stroną staje się coraz bardziej serio. Ba, nabiera cech psychodramy i horroru, zmieniając się w dramatyczny obrachunek życia okaleczonego, przegranego. Atmosfera zagęszcza się, nabrzmiewa. Musi nastąpić jakieś rozwiązanie. Tylko jakie?

Artur D. Liskowacki
(Kurier Szczeciński)