Życie w oborze

Wydawnictwo: Novae Res
NovaeRes

„Życie w Oborze” opisuje trzy lata zawirowań, w jakie rzucił mnie mój własny mąż. Są to zmagania z mafią i skorumpowanymi sądami oraz tysiącem innych problemów codziennych i niecodziennych. Przedstawieniu wydarzeń towarzyszy refleksja filozoficzna, a czasami również religijna, i pomimo wielu walk, jakie musiałam prowadzić na różnych polach, całość utrzymana jest w pogodnym nastroju. Pisząc tę...

Pisząc tę książkę miałam na celu podnieść na duchu i dodać otuchy wszystkim tym ludziom, którzy zmęczeni życiem nie widzą nad sobą słońca. Być może po lekturze powieści zobaczą, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują”.

Dorota Frączek urodzona 12 czerwca 1964 roku w Raciborzu jako druga córka Klary i Antoniego. Po maturze wstąpiła na Wydział Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Po trzech latach przeniosła się do Lublina na Katolicki Uniwersytet Lubelski, który ukończyła jako doktor teologii dogmatycznej. W tym zakresie jest autorką pozycji naukowej „Tajemnica Krzyża”. Pedagog, logopeda i filozof z zamiłowania. Przez długie lata poświęcała się pracy katechetycznej z młodzieżą, co dawało jej ogromną satysfakcję. Jako właścicielka i prezes spółki prowadziła restaurację oraz organizowała centrum handlowe, prowadziła budowę hotelu. Matka syna zdrowego, syna autystycznego, syna zagubionego i jednej wspaniałej córki. Była żoną mulata.

źródło opisu: Novae Res, 2013

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/zycie_w_oborze,druk

Wioleta Sadowska | 2013-09-18
Przeczytana: 18 września 2013

"Nie zawsze jest się kowalem własnego losu, czasami inni wykuwają go za nas, ale to właśnie my zawsze jesteśmy kowalami własnych serc."

Zastanawiacie się czasami ile człowiek jest w stanie znieść w swoim życiu? Ile kłód rzucanych przez nieobliczalny los, jest w stanie ominąć i iść dalej z podniesionym czołem? Historie życia, takie jak opisana przez Dorotę Frączek, dają nadzieję i pokazują, że człowiek może wiele przetrwać, wbrew wszelkim przeciwnościom.

Dorota Frączek, rocznik 1964 to urodzona w Raciborzu absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z doktoratem z teologii dogmatycznej oraz wydaną w tym zakresie książką "Tajemnice Krzyża". Autorka jest pedagogiem, logopedą oraz filozofem z zamiłowania, pracowała jako nauczycielka religii w liceum. Matka czwórki dzieci, w tym jednego niepełnosprawnego syna.

"Życie w oborze" to prawdziwa historia, ukazująca trzyletni okres w życiu Doroty Frączek dotyczący prowadzenia własnego biznesu gastronomicznego. W 2006 r....

MoznaPrzeczytac | 2018-02-20
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

Autorka opisuje swoje życie, które jest pełne niespodzianek, ciągle nowych ludzi. Opowiada o wielkiej matczynej miłości, o uczuciach które są bardzo zmienne, o wydarzeniach na które nie mamy wpływ, ciągłym stresie i walce o siebie, i najbliższych.
Pełna recenzja na:

Oniry | 2013-12-30
Przeczytana: 2013 rok

Poniższe recenzje są do siebie podobne, sprowadzają się do streszczenia książki i garści komplementów; żadnych konkretów. Książka trafiła do mnie przypadkiem - otworzyłam, przeczytałam stron kilka... chciałam dobrze, więc doczytałam do końca. Żart tej książki zaczyna się od skrzydełka, na którym widnieje biogram autorki i ostatnie zdanie brzmi: "Była żoną mulata". Tytuł nietrafiony, okładka tym bardziej. Niech będzie, skoro to literatura popularna, wybaczymy. Autorka zaczyna z dużego kalibru - właściwie to chce tak zacząć, a sugerując się swoim doświadczeniem (wszak jest doktorem, teologia jej nieobca, mnóstwo ambicji naukowych, et cetera) nastawiamy się na cudowny ładunek treści filozoficznych. I wiecie co? Te treści zapodziały się wraz z jej podkreślanym ogólnym uduchowieniem. Tak, czytelnicy wiedzą, że ta pani to nawet nie Kierkegaard w spódnicy czy nawet żeńska, zadziorna wersja Coelho. Ten ostatni przynajmniej mieląc przypowieści i znane treści filozoficzne układa z nich...

Keenyah | 2015-09-23
Przeczytana: 2015 rok

Ile cierpień może unieść jeden człowiek, a dokładnie kobieta?
Ile kłopotów może spaść na jedną osobę?
Jak wiele można znieść i mimo wszystko pozostać człowiekiem?
Podziwiam autorkę za optymizm, mimo tego co ją spotkało - polecam przekonać się jak sobie poradziła z tym wszystkim.
Życiowa książka pokazująca, że warto dać szansę drugiemu człowiekowi, ale trzeba przy tym utrzymać zdrowy rozsądek i nie dać się wykorzystać.

Cyrysia | 2013-08-07

Nieopodal Raciborza, po jego wschodniej stronie jest zalesione wzgórze, wśród których kryje się restauracja Obora. Jej właścicielką w 2006 roku zostaje czterdziestosześcioletnia Dorota Frączek, doktor teologii dogmatycznej ucząca katechezy w pobliskim liceum ogólnokształcącym. Dla pani Doroty prowadzenie tego interesu jest sprawą całkiem obcą i odległą, lecz mimo to kobieta postanawia zaryzykować, wszak ma na utrzymaniu czworo dzieci. Na wsparcie męża, byłego prawnika nauczycielka nie ma, co liczyć, ponieważ ich relacje są na etapie rozwodu. Jak główna bohaterka poradzi sobie z nową profesją i czy w życiu prywatnym osiągnie życiową stabilizacje?

„Życie w Oborze” jest swoistym pamiętnikiem Doroty Frączek. Autorka w sposób niezwykle otwarty i prostolinijny opisuje pięć lat swoich zawirowań, jakie doświadczyła dzięki mafijnemu mężowi.

,,Być szczęśliwym-to pragnienie każdego człowieka. Ja również pragnęłam, by moje życie było szczęśliwe, pełne miłości, spokoju, zdrowia i dostatku....

Thrish | 2013-08-19
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Nie zawsze może być dobrze. Zycie nie jest idealne. Raz jest się na górze, innym razem na dole. Ważne, żeby się nigdy nie poddawać. Uparcie walczyć, dożyć do czegoś lepszego. Nie ważne jak nisko upadniemy, jakie to nasze życie będzie okropne, ważne żeby mieć nadzieję, wierzyć że lepsze "jutro" nadejdzie.

Poznajemy Dorotę, czterdziestoparolatkę, która w 2006 roku zostaje właścicielką restauracji "Leśna" w miejscowości Obora, koło Raciborza. Prowadzenie tego interesu jest dla niej nowością, wcześniej z racji, że jest doktorem teologii dogmatycznej nauczała religii w pobliskim liceum. Mając na utrzymaniu czwórkę dzieci i zero wsparcia ze strony męża próbuje poradzić sobie z nową sytuacją.

"Podejmując walkę i trud, jaki niesie nam życie, trzeba przede wszystkim obronić wartości, obronić siebie jako człowieka". (str. 209)

Jest to prawdziwa autentyczna historia pełna walki w sądach, walki o przeżycie, o przetrwanie. Pani Dorota powinna stanowić przykład dla wielu ludzi znajdujących...

Martwy Kruk | 2013-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Dorota Frączek postanowiła napisać książkę o swoim życiu. Możemy przeczytać m.in jak autorka radziła sobie z przeciwnościami losu. Nadała jej dość dziwny tytuł, który może wywoływać różne skojarzenia. Jesteście ciekawi co tkwi w jej wnętrzu?

Tytułowa obora to restauracja prowadzona przez panią Dorotę Frączek. W książce postanowiła opisać jak jej mąż uprzykrzył jej życie. Przez niego musiała zmagać się z mafią, sądami oraz tysiącami innych problemów tych codziennych i niecodziennych. Przedstawionym przez autorkę problemom towarzyszą refleksje i pomimo wielu zmaganiom utrzymała książkę w pogodnym nastroju.

Dorota Frączek urodzona 12 czerwca 1964 roku w Raciborzu jako druga córka Klary i Antoniego. Po maturze wstąpiła na Wydział Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Po trzech latach przeniosła się do Lublina na Katolicki Uniwersytet Lubelski, który ukończyła jako doktor teologii dogmatycznej. W tym zakresie jest autorką pozycji naukowej 'Tajemnica Krzyża'. Pedagog, logopeda i filozof z...

Paulina Kwiatkowska | 2013-08-05

Obora zarówno mi, jak i większości z Was kojarzy się z miejscem przebywania zwierząt hodowlanych. Autorka postanowiła ukazać nieco inne znaczenie tego słowa. Tytułowa Obora stała się miejscem akcji większości zdarzeń opisywanych w pozycji. Jest to miejsce bardzo specyficzne, gdzie autorka powieści, Dorota Frączek postanowiła założyć swój biznes. Jak podkreśla sama autorka książkę zaczęła od końca, bo sama jest ciekawa zakończeń i patrzy na ostatnią stronę.

Dorota Frączek to matka 4 dzieci, w tym jednego niepełnosprawnego syna, o którego toczy bój ze swoim mężem, który nawiasem mówiąc do świętych nie należy. Skończyła Wydział Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, została także doktorem teologii dogmatycznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Książka to jej opowieść o zmaganiach z mężem, który był bardzo przywiązany do mamusi, walce o lepszy byt, a potem o opiekę nad niepełnosprawnym synem. To historia z życia wzięta. Będzie i o troskach, i o zmartwieniach, ale też o chwilach...

Ela Lasak | 2016-09-06
Edyta Masełko | 2014-05-06