Zabić twardziela. Nadszedł czas wyzwolenia mężczyzn!

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
Psychologia, mężczyxni
joly_fh

Znana psycholożka i pisarka rozprawia się z polskim mężczyzną. Zagubionym, sfrustrowanym, przeżywającym kryzys męskości. Ale to nie tylko sąd nad mężczyzną, to również katalog rad, jak z tego kryzysu wyjść.

Czytajcie panowie, czytajcie też panie, bo ta książka jak żadna inna pomoże zrozumieć, a potem rozwiązać problemy niejednego związku!

źródło opisu: Czerwone i Czarne, 2013

źródło okładki: www.czerwoneiczarne.pl

Michał | 2016-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2016

"-Nieszczęśliwy - źle. Szczęśliwy - niedobrze. Czy istnieją mężczyźni, którzy mogą liczyć na twoją akceptację?
-No tak, właśnie tego się boję. Wyjdzie na to, że jestem kobietą, która nienawidzi mężczyzn. A tak naprawdę wielu z nich bardzo lubię i cenię. Ale umówiliśmy się na rozmowę o tym, z czym mężczyźni sobie nie radzą, więc brnijmy dalej, nawet jeśli to kanał. Chyba przez tę rozmowę coraz bardziej staję się mężczyzną. Bo może trzeba by rozmawiać inaczej?"

No właśnie. Może trzeba było rozmawiać inaczej, bo wyszedł kanał. Ten fragment idealnie podsumowuje całą książkę i właściwie na nim można było poprzestać.
Przeczytałem 3/4, bo spodziewałem się, że będzie choć trochę konstruktywnie - pokażą jak zabić tego twardziela, podpowiedzą kogo kobiety oczekują w dzisiejszych czasach. A tam nic o zabijaniu, tylko pastwienie się nad najgorszym z możliwych do wyobrażenia sobie stereotypów mężczyzny, z którym walczą najgorsze z możliwych do wyobrażenia stereotypy feministek. A wszystko na...

Juliab3 | 2014-01-19
Przeczytana: grudzień 2013

Kobiety i mężczyźni różnią się od siebie nie tylko pod względem biologicznym, ale także psychicznym, co wiemy z wielu książek, poradników, a nawet filmów, które najczęściej upewniają nas w tym, że kobiety faktycznie pochodzą z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Tłumaczy to nam w dość trafny i przekonujący sposób, dlaczego często jest tak trudno dogadać się z przeciwną płcią. Tej teorii sprzeciwia się jednak Hanna Samson – autorka książki pt. „Zabić twardziela”, która jasno określa swoje stanowisko, podkreślając, że nie istnieją między nami – przedstawicielkami płci pięknej – a przedstawicielami płci brzydkiej, tak duża różnica.

„Zabić twardziela” to książka, której celem nie jest skrytykowanie i zniszczenie męskiej populacji, co z pewnością z radością przyjęłyby przede wszystkim feministki. Po jej lekturze czytelniczka nie będzie w stanie stłamsić i podporządkować sobie faceta, nie nauczy się też władać bronią, która pomogłaby jej w pozbyciu się trudnego, czy beznadziejnego przypadku....

box | 2013-10-29
Przeczytana: październik 2013

Kupiłem książkę, która obiecała odkryć jak poradzić sobie z kryzysem męskości a dostałem klasyczny manifest feministyczny. W rzeczywistości otrzymamy tu porady żeby nie bić kobiet (jest caly wielki rozdział na ten temat) oraz żeby kobiety mogły zajmować stanowiska kierownicze (kolejny cały rozdział). Ponadto można dowiedzieć się o typach mężczyzn i porównanie ich do bogów starożytnych (w sumie ciekawe, ale ostatecznie nic z tego nie wynika).

Nie mogłem doczekać się tej książki a ostatecznie bardzo się zawiodłem.

Demi | 2014-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2014

inspirująca.

Carla10 | 2017-02-06
Przeczytana: listopad 2016

Bardzo fajna pozycja. Może nie odkrywcza bo sporo z tego o czym rozmowa się toczy wiedziałam, natomiast fajnie utwierdzić się w swoich przekonaniach i przypomnieć co w relacjach damsko-męskich jest ważne.

Neska | 2014-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Rozczarowałam się. Spodziewałam się jednak czegoś innego po tej książce. Fakt, że pod wieloma opiniami podpisuje się obydwoma rękami, ale jednak nie o to mi chodziło.

SmallGrenade | 2017-06-11
Na półkach: Przeczytane, 2017