Dom pod żelaznym lwem

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
adinho

"Dom pod żelaznym lwem" jest debiutem literackim tego Autora. Książka ta zawiera wspomnienia z lat dzieciństwa i lat młodzieńczych. Sam Autor powiada: "Miałem uczucie, jakby w mojej pamięci odkręcał się powoli dawny, zapomniany na co dzień film. Tę książkę pisałem nie tylko dla czytelników, musiałem ja napisać przede wszystkim dla siebie samego."

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: własne

Gusiołki | 2018-03-21

Sentymentalna podróż w lata dzieciństwa i młodości autora,których tłem jest przedwojenny Lwów.Poetycki opis życia codziennego widziany oczyma dziecka,trochę momentami "przegadana",ale plejada postaci lwowskiej kamienicy przedstawiona z fotograficzną dokładnością.Piękny język,czyta się z przyjemnością.Tego o czym nie wolno było pisać,autor zgrabnie przemilczał.Polecam.

Monika-Katarzyna | 2017-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2017

Jestem oszołomiona i zauroczona tą piękna książką! Nigdy nie czytałam książki o Lwowie tak plastycznie i nostalgicznie ukazanym...opisanym z takim pietyzmem! Perła wśród książek o Kresach! Z chęcią sięgnę po "Tamten Lwów" tego autora.