Śpiewnik pielgrzyma

Wydawnictwo: Sfinks
religia

Pielgrzymka jest czasem dla ludzi i dla Boga, doskonałą okazją, by zadać sobie kilka ważnych pytań, przyjrzeć się samemu sobie i przewartościować własne życie. To głównie czas modlitwy – prywatnej, osobistej i publicznej – społecznej. Może być ona bezsłowna, cicha, głośna, śpiewana. Ta ostatnia, jako pieśń religijna, pozwala pełniej uczestniczyć w modlitwie, nie ograniczając jej tylko do sfery duchowej. Wtedy człowiek słyszy siebie samego wyznającego prawdy wiary i opowiadającego się za Chrystusem.

Wciąż powstają nowe pieśni i piosenki religijne zwane młodzieżowymi. Potwierdza to fakt, że nowe pokolenia modlą się i chcą się modlić wspólnie, i tę swoją modlitwę wyrażają również w takiej formie. Nie można jednak zapominać o tradycyjnych pieśniach.

Niniejsza publikacja została przygotowana jako antologia pieśni religijnych i patriotycznych, a także ludowych. Teksty wzbogacone zostały o chwyty gitarowe.

Dla początkujących gitarzystów na końcu publikacji umieściliśmy specjalny samouczek.

Książka stanowi także jedyne w swoim rodzaju kompendium wiedzy pielgrzyma – ze względu na liczne ciekawostki dotyczące pielgrzymowania i miejsc świętych oraz poradnik zawierający praktyczne wskazówki dla wędrowców.

Całość dopełnia wyjątkowa galeria sztuki zawierająca reprodukcje obrazów pędzla sławnych malarzy takich jak Rafael, Rubens czy Corrado Giaquinto, przedstawiających sceny z życia Najświętszej Maryi Panny i Jezusa.

Rozdziały z pieśniami patriotycznymi i ludowymi ozdabiają reprodukcje dzieł malarskich m.in. Włodzimierza Tetmajera i Józefa Chełmońskiego.

źródło opisu: http://sfinks.info/produkt/5944/spiewnik_pielgrzyma

źródło okładki: http://sfinks.info/user_files/products/original/sp...»

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!