Kardynał Newman. 101 pytań i odpowiedzi

Tłumaczenie: Krzysztof Wołodźko
Książka jest przypisana do serii/cyklu "101 pytań i odpowiedzi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
Newman for Everyone. 101 Questions Answered Imaginatively by Newman
religia

Publikacja ta pokazuje cechy charakterystyczne dla całej twórczości kard. Newmana: uświadamia jak umiejętnie i harmonijnie łączył zagadnienia teoretyczne z faktami, abstrakcję z tym, co konkretne. Wybór zebranych tu, znakomitych tekstów kardynała, których piękno graniczy z poezją, może rozbudzić w czytelniku pragnienie, by sięgnąć po jego inne prace, może służyć również jako inspiracja do medytacji, lub – równie dobrze – jako temat kazań i homilii.

źródło opisu: http://www.wds.pl/index.php?c=3&l=1&proId=591

źródło okładki: http://www.wds.pl/index.php?c=3&l=1&proId=591

| 2013-07-21
Przeczytana: 30 października 2014
Jakub Wandzich | 2017-10-20
| 2016-07-31
Na półkach: Przeczytane, 2016 r.
Przeczytana: 31 lipca 2016
Kristofher | 2014-11-12