List do Księcia Norfolk. O sumieniu

Wydawnictwo: Homini
Letter to the Duke of Norfolk
Religia, wiara, sumienia
religia

List do Księcia Norfolk autorstwa kardynała Johna H. Newmana należy do najważniejszych wypowiedzi polemicznych w dyskusji nad kwestią sumienia. Napisany został jako głos w sporze wokół ogłoszenia w roku 1870 dogmatu o nieomylności papieża. Kontrowersje wokół tego dogmatu zajmowały zarówno teologów, wiernych Kościoła, jak i osoby postronne. Ważne pytania teologiczne sformułowane w trakcie dyskusji sprzed ponad stu lat w niczym nie straciły na aktualności i nadal wymagają poważnej refleksji. List Newmana jest w tej refleksji ważną pomocą.

źródło opisu: http://www.homini.com.pl/index.php?s=karta&id=148

źródło okładki: Homini 2007