Biblia i jej kultura. Stary Testament

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblia i jej kultura". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Apostolicum
La Bible et sa culture. Ancien Testament
Religia, Biblia, egzegeza
religia
Wer

Najlepsze dzieło francuskich egzegetów, którzy postawili sobie za cel ukazanie kulturowego tła Starego i Nowego Testamentu. Wprowadzają czytelnika w historię i geografię Izraela, w co­dzienne zwyczaje ludności palestyńskiej i ludów ościennych. „Autorzy prezentowanej książki w sposób modelowy sprostali te­mu zadaniu. Prosto i czytelnie ukazują orędzie zbawcze zawarte w Piśmie Świętym. Nie jest to zadanie łatwe, bo wybitni specjali­ści nie zawsze potrafią zniżyć się do poziomu zwykłego czytelni­ka, by mu przekazać to, co jest istotne w tekście biblijnym, a po­minąć to, w jaki sposób dochodzi się do sedna sprawy. Oddawa­na w ręce Czytelników książka niezawodnie przybliży każdemu niepowtarzalne orędzie zbawienia skierowane do człowieka", (ks. prof. dr hab. Ryszard Rubinkiewicz SDB, dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych KUL, członek Papieskiej Komisji Biblijnej)

źródło opisu: http://www.apostolicum.pl/shop/?id_product=428&p=2

źródło okładki: http://www.apostolicum.pl/shop/?id_product=428&p=2