Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Bellona
Sink the French
9788311120044
historyczna

Książka opisuje tragiczny epizod II wojny światowej, kiedy to Brytyjczycy, obawiając się, że po klęsce Francji jej okręty wojenne zostaną przejęte przez Niemców i użyte przeciw nim, postanowili temu zapobiec. Brytyjski atak na Oran miał na celu zniszczenie kotwiczących tam francuskich okrętów. Książka przedstawia przyczyny, przebieg oraz następstwa tamtej brytyjskiej akcji, wspomina też o innych przypadkach zbrojnych starć angielsko-francuskich, m.in. mało znany fakt zbombardowania z powietrza Gibraltaru.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/