Chińszczyzna po polsku praktyczna gramatyka języka chińskiego Tom I 汉语语法一点通

Wydawnictwo: Nowela
9788362008346
popularnonaukowa
zhenzhu

Pierwszy w Polsce podręcznik gramatyki chińskiej składający się z dwóch tomów, których autorką jest Adina Zemanek - magister filologii chińskiej i doktor etnologii, koordynator lektoratów chińskiego w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wykładowca-metodyk w Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ "Instytut Konfucjusza w Krakowie". Książka powstała z myślą...

Książka powstała z myślą nie tylko o studentach i kursantach Instytutów Konfucjusza i szkół językowych, lecz także o wszystkich osobach uczących się języka chińskiego z lektorem lub we własnym zakresie. Publikacja stanowi zbiór obszernej wiedzy i doświadczenia autorki popartych trzyletnim pobytem na stypendiach językowo-badawczych w ChRL oraz uczestnictwem w szkoleniach z metodyki nauczania języka chińskiego na Wschodniochińskim Uniwersytecie Pedagogicznym w Szanghaju i Uniwersytecie Pekińskim.

Prezentowany tom pierwszy omawia części mowy, podstawowe części zdania (orzeczenie i dopełnienie, przydawkę i okolicznik) oraz podstawowe rodzaje zdań (zdania pytające, zdania z serią czasowników, zdania teleskopowe oraz zdania wyrażające istnienie kogoś / czegoś, pojawienie się lub zniknięcie).

Chińszczyzna po polsku jest zaadresowana do wszystkich osób uczących się języka chińskiego, pragnących zdobyć lub uzupełnić wiedzę na temat jego gramatyki. W dwóch odrębnych tomach omówiono wszystkie zagadnienia poruszane w podręcznikach do nauki języka chińskiego na poziomie podstawowym i niższym średnim, których opanowanie jest niezbędne, aby poprawnie komunikować się w różnych sytuacjach życia codziennego. Szczegółowe wyjaśnienia, przejrzysty i atrakcyjny układ graficzny, obecność transkrypcji fonetycznej i polskich tłumaczeń wszystkich chińskich zdań i wyrazów, a także ćwiczenia dołączone do każdego rozdziału, ułatwiają samodzielną pracę z książką.

Podręcznik ten nie ma na celu stopniowego wprowadzania w tajniki gramatyki chińskiej, lecz został zaplanowany jako kompendium wiedzy, z którego można korzystać według potrzeb, w dowolnej kolejności. Dobór materiału i strukturę każdego tomu ustalono według dwóch kryteriów:
rosnący stopień złożoności przedstawionych zagadnień
spójność, umożliwiająca szybkie znalezienie poszukiwanej kwestii dzięki umieszczeniu podobnych zjawisk w tej samej części książki.

Tom drugi, który ukaże się w sierpniu br., przedstawiać będzie trudniejsze zagadnienia komplementów, sposobów wyrażania różnych rodzajów czynności oraz inne konstrukcje składniowe.

źródło opisu: http://www.nowela.pl/chinszczyzna-po-polsku-prakty...(?)

źródło okładki: http://www.nowela.pl/chinszczyzna-po-polsku-prakty...»

Melocotón | 2015-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2015

Mam z tą książką love-hate relationship.
Jest jedną z najlepiej napisanych książek do nauki języka, jakich kiedykolwiek używałam, a było ich milion. Bardzo czytelna, dokładna, znakomicie wydana itp.
A z drugiej strony żaden inny język obcy nie przyprawił mnie o takie bóle głowy ;) Frustracja milion.
No ale polecam oczywiście.

ailuj | 2015-08-10

Najlepsza do nauki tego języka.

MariaRitaFoti | 2017-09-27
Yuzhu | 2016-07-28