Zgłosuj na książki roku 2017

Generał Władysław Sikorski 1881-1943

Wydawnictwo: Bellona
Bożena

Publikacja przygotowana wspólnie przez Muzeum Wojska Polskiego i Wydawnictwo Bellona jest wyrazem uznania i szacunku dla życia i działalności Generała, który na trwałe zajął miejsce w panteonie polskich bohaterów narodowych. W albumie będącym pracą zbiorową, zamieszczono teksty profesjonalnych autorów, historyków i kustoszy Muzeum Wojska Polskiego, a także około 400 fotografii archiwalnych i zdjęć eksponatów ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. W. Sikorskiego w Londynie oraz autorów. Wiele z nich nie było dotychczas publikowanych. W książce, co warto podkreślić, prezentowana jest różnorodna tematyka, w tym tak mało znana jak umundurowanie, ordery i odznaczenia generała Sikorskiego, czy jego relacje z biskupem polowym Wojska Polskiego, Józefem Gawliną.

Album jest skierowany do szerokiego grona czytelników interesujących się historią najnowszą Polski, chcących poznać życie i działalność Władysława Sikorskiego na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX wieku, szczególnie lat I i II wojny światowej. Jesteśmy przekonani, że wzbudzi on szerokie zainteresowanie.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl