Vademecum Dyrektora Finansowego

Wydawnictwo: Polska Akademia Rachunkowości
poradniki
Monika

Zagadnienia omówione w książce stanowią główny fundament wiedzy niezbędnej w udanej karierze zawodowej dyrektora finansowego. Zostały tu scharakteryzowane takie zagadnienia jak: planowanie finansowe, rachunki efektywności inwestycji, finansowanie działalności gospodarczej, zarządzanie kapitałem obrotowym oraz sterowanie płynnością finansową, zarządzenie kosztami, strategiczna karta wyników, zarządzenie ryzykiem finansowym oraz restrukturyzacja finansowa przedsiębiorstwa. Szczególną uwagę zwrócono również na podstawy zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania finansami oraz znaczenie sprawozdawczości finansowej i jej analizy. Warto pokreślić, że każdy rozdział opracowania zawiera przykłady oraz zadania i testy do rozwiązania.Książka jest adresowana do osób zajmujących się zarządzaniem finansami przedsiębiorstwa, takich jak dyrektorzy finansowi, główni księgowi, samodzielni księgowi. Może być również wykorzystywana przez zarządy i właścicieli przedsiębiorstwa oraz studentów studiów ekonomicznych.

źródło opisu: http://ksiegarnia-ksiegowego.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia-ksiegowego.pl/