Total War. Rome. Zniszczyć Kartaginę

Tłumaczenie: Maciej Szymański
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Total War. Rome". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
historyczna
joly_fh

Powieść zainspirowana bestsellerową grą strategiczną Total War: Rome II i ściśle powiązana jest z jej wydaniem. Zniszczyć Kartaginę jest pierwszą z serii powieści rozgrywających się w tym zachwycającym rozmachem uniwersum. Rzym, Macedonia, Kartagina, lata 168-146 p.n.e. Total War: Rome II. Zniszczyć Kartaginę to powieść o losach młodych Rzymian w przełomowych dla republiki czasach. Kształceni...

Zniszczyć Kartaginę jest pierwszą z serii powieści rozgrywających się w tym zachwycającym rozmachem uniwersum. Rzym, Macedonia, Kartagina, lata 168-146 p.n.e. Total War: Rome II. Zniszczyć Kartaginę to powieść o losach młodych Rzymian w przełomowych dla republiki czasach. Kształceni w tajnej akademii na dalekosiężnie myślących dowódców, chrzest bojowy przechodzą w bitwie pod Pydną, stolicą Macedonii. Jednak prawdziwą przeszkodą dla nieograniczonej ekspansji Rzymu nie jest ojczyzna Aleksandra Wielkiego, lecz Kartagina, od czasów zwycięstwa nad Hannibalem pozostawiona własnemu losowi. Przyjaźń, miłość, zdrada rzucone na barwnie nakreślone tło autentycznych wydarzeń, z których najważniejsze – zburzenie Kartaginy – stanie się początkiem epoki wielkich podbojów i… wojny totalnej. Podróż do serca imperium, glorii bitew i ponurej codzienności krwawych pobojowisk, politycznych knowań, najwspanialszych i najbardziej okrutnych chwil Rzymu trafi zarówno do graczy, jak i miłośników dobrej literatury przygodowo-historycznej.

Seria Total War jest w sprzedaży od 12 lat i do tej pory na świecie sprzedano ponad 12 milionów egzemplarzy różnych wersji tej gry oraz 7 milionów doładowań materiałów dodatkowych. Ma ogromną rzeszę oddanych fanów, z niecierpliwością czekających na nowe edycje gry.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2013

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

Iris | 2018-05-15
Przeczytana: 16 kwietnia 2018

O wojnach punickich każdy z nas uczył się na lekcjach historii. Słyszeliśmy o Hannibalu i jego słoniach, i o zrównaniu z ziemią potężnego miasta - Kartaginy. A także o sławnych rzymskich wodach - Scypionie Afrykańskim i Scypionie Młodszym. O tym drugim szczegółowo opowiada w swojej książce David Gibbins, towarzysząc mu podczas dorastania i służbie Rzymowi.

Seria gier komputerowych "Total War" jest mi zupełnie obca. Nie znam żadnych gier poza trzema częściami The Sims, nie wiem więc na ile książka opisuje po prostu fabułę gry, a ile w tym kreatywności autora.

Scypiona poznajemy jako dorastającego nastolatka, który nigdy jeszcze nie walczył, ale który już wie, że przeznaczone jest mu zostać wielkim wodzem. Razem z przyjaciółmi kształci się w Akademii, ucząc się walki oraz strategii. Jego życiowym celem jest doprowadzenie do zniszczenia Kartaginy. Zanim jednak choć zbliży się do tego...

Daniel Siercha | 2014-06-09
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niestety ale chyba się trochę przeliczyłem. Sprawdziło się powiedzenie żeby nie oceniać książki po okładce. Okładka świetna ale wnętrze już nie tak do końca. Bardzo się przeliczyłem ponieważ myślałem że będzie to coś na kształt Simona Scarowa i jego rewelacyjnych Orłów Imperium. Niestety ale srogo się zawiodłem ponieważ obie książki nie mają ze sobą nic wspólnego. Już od samego początku akcja kuleje i ciągnie się jak "flaki w oleju".
Niestety ale nie jest to książka dla mnie.
Jak zwykle powtórzę że pewnie znajdą się zwolennicy takich książek dlatego i dla nich muszą być pisane pozycje do czytania, ja jednak niestety z daleka od takich pozycji.

Moniś | 2014-02-09

Dla mnie książka przeciętna a właściwie nudna...spodziewałam się opisów znacznie ciekawszych

Łukasz | 2015-02-16
Przeczytana: 2014 rok

Nie da się ukryć, że książka Davida Gibbinsa nie jest tak interesująca jak części cyklu "Wespazjan" Roberta Fabbriego czy też "Wojownik Rzymu" Harry'ego Sidebottoma. Sądzę jednak, że każdy sympatyk powieści historycznych osadzonych w starożytnym Rzymie (po przeczytaniu tych ciekawszych pozycji) spokojnie może do niej zajrzeć ;)

Marek Poniatowski | 2013-09-08

Płytka i kiepsko sklejona narracja . Pomijając że rzymianie od począdku do końca wygrywają ... to fabuła i tematyka jest tak fajna że przyćmiewa te wszystkie wady .

paweł | 2017-11-21

Powieść historyczna z czasów starożytnego Rzymu. Boohaterami książki sąmłodzi rzymianie ,którzy walczą przeciwko kartaginie

Sansenoi | 2015-08-09
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

W mojej opinii, książka należy do przeciętnych. Poznajemy w niej kilka postaci, jednak są one potraktowane bardzo płytko. Poza tym, im dłużej czytałem tę książkę, tym bardziej kibicowałem Kartaginie, choć wiedziałem, że zostanie zburzona. W każdym razie książka świetnie przedstawia chciwość Rzymu, który najchętniej podbiłbym cały świat...

szymon_73 | 2013-10-28

Świetna książka od której nie mogłem się oderwać :) Ciekawe dialogi i mnóstwo akcji , polecam fanom epoki :)

Przeczytana: 01 stycznia 2014

Fajna książka, lekka idealna, żeby oderwać się od rzeczywistości. Tym bardziej jak ktoś lubi Starożytność.

Dupogrzmot | 2017-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2017

Lubię książki bazujące na historii. Czytało się przyjemnie.