Legendy o bohaterach

Seria: Świat Baśni, Legend i Mitów
Wydawnictwo: BGW
Legends of valour
Suarrilk

W serii ,,Świat Baśni, Legend i Mitów'' zebrano najpiękniejsze opowieści o świecie magii i fantazji. Czerpiąc z bogatej skarbnicy legend i literatury z całego świata, ta piękna, niepowtarzalna seria na nowo przywołuje do życia najbardziej znane i najulubieńsze opowieści. Każdy kolejny tom zadziwi dorosłych i dzieci pięknymi ilustracjami i słowem, odsłoni część magicznego królestwa i część...

Każdy kolejny tom zadziwi dorosłych i dzieci pięknymi ilustracjami i słowem, odsłoni część magicznego królestwa i część wiedzy o baśniowych zwierzętach i istotach. Wróżki i elfy, mityczne stwory, czarodzieje i czarownicy, sztuki tajemne... wszystko i wszystkich poznacie, będziecie przeżywać niezwykłe przygody i najdziwniejsze zdarzenia.

źródło opisu: opis z wnętrza książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Isiliel | 2015-02-06
Na półkach: Katalog, Przeczytane
Przeczytana: 06 lutego 2015

Podobnie jak „Mityczne stwory” - inny tom serii „Świat Baśni, Legend i Mitów” - „Legendy o bohaterach” tracą bardzo wiele z winy niedopracowanego przekładu. Książka jest wartościowa przez wzgląd na dobór wątków, redakcję i wspaniałe ilustracje, jednak niekonsekwencje translatorskie wciąż mocno rażą - mam na myśli m.in. imiona rycerzy Okrągłego Stołu, które częściowo spolszczono, częściowo zaś pozostawiono w oryginalnej transkrypcji, czy też potworki w rodzaju „Józefa z Arimathea”.

Mimo to wciąż polecam „Legendy o bohaterach” - jako książkę samą w sobie zawierającą wielką wartość.

River | 2017-10-16
Toperz85 | 2015-07-12