Proroctwo dni. Księga pierwsza: Grimoire strażnika dni

Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Proroctwo dni". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: VIK
Prophecy of Days: Book I: The Daykeeper's Grimoire
Kucias

Czy po 2012 roku nastąpi kres naszej cywilizacji? Czy sekret Kalendarza Majów zostanie rozwiązany? Jak nasza świadomość może wpłynąć na skok ewolucyjny ludzkości? W jaki sposób, to wszystko wiąże się ze ściśle tajnym programem HAARP? Nastoletnia Caity Mac Fireland może uratować świat. W poszukiwaniu prawdy pomocy może szukać u swojego wujka Li - mistrza Feng-Shui, u tajemniczego dr Tenzo, a także u członków sekretnej Rady mędrców. Jednak czy Caity potrafi zmierzyć się ze swoimi słabościami i mroczną organizacją Fraternitas Regni Occulti? Napięcie, strach i niepewność będzie towarzyszyć nam w śledzeniu postępów walki Caity o zwycięstwo, by zło nie przejęło władzy nad światem?

źródło opisu: http://www.czytajtanio.pl/product-pol-17083-Proroc...(?)

źródło okładki: http://www.czytajtanio.pl/product-pol-17083-Proroc...»

Anta | 2014-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2014

Niesamowite co taka zwyczajna książka może skrywać w środku.
Jestem szczerze zawiedziona, że nie została wydana 2 cz. "Proroctwa dni", a zarazem zdziwiona, że nie ma o niej żadnej wzmianki w internecie !
Jest to dosyć dziwne zważywszy na to, że pierwsza część została wydana około 3 lata temu, a na jej odwrocie (na okładce) wyraźnie widnieje okładka 2 części.
Skończyłam właśnie czytać tą fenomenalną historię, jeszcze nie zdążyłam ochłonąć, a tym bardziej pogodzić się z tym, że w najbliższym czasie (a równie dobrze nigdy) nie poznam dalszych przygód Caity Mac Fireland, oraz Alexa. :/
Książka wręcz mnie OCZAROWAŁA. Tak, właśnie TAK !
Zawsze lubiłam sekretne pokoje, projekty, a zwłaszcza tajemnice, a w "Proroctwie dni" dostaję tego wszystkiego po trochu. :)
Myślę, że pomimo tego, że zapewne nie poznam dalszych losów bohaterów tej książki, to warto było ją przeczytać.
Moim zdaniem jest ona w 100% (a może nawet więcej :D) warta polecenia !
Dlatego też POLECAM JĄ WSZYSTKIM, którzy...

Araxara | 2017-02-10

Jak na tak krótką książkę męczyłam ją bardzo długo. Czytało mi się ją wyjątkowo opornie, jak nigdy. Ale jak zaczęłam to trzeba skończyć. I dobrze, że mam to już za sobą.
Czemu?
Zaraz zobaczycie.
Sama książka porusza, według mnie, ciekawy temat - rzekomego końca świata z 21 grudnia 2012 roku. Było o tym dniu głośno, jest to interesujący temat do pisania, pole do popisu jest szerokie. I według mnie źle tu wykorzystane.
A dlaczego?
Nie wiem dla jakiej grupy wiekowej zarezerwowana jest ta książka, ale wszystko wydawało mi się takie oczywiste i zbyt proste.
Bo to przecież normalne, że każdy tata, który jest informatykiem, w jakieś pół godziny napisze ci program do odszyfrowania starożytnych znaków, o których prawie nic nie wie, twoja mama otworzy każdy sejf i złamie każdy szyfr, a ty w jakąś godzinkę stworzysz stronę internetową z konwerterem twojej daty urodzin na datę w kalendarzu Majów i...

izOOlka | 2015-09-28

Świetna książka ! Mimo, że nie należe już do grona nastolatek, ta książka mnie urzekła. Ciekawa fabuła, wszystko owiane tajemnicą, przyjemnie się czytało. Typowa książka przygodowa, jednak bardzo ładnie 'podana' :)

JAR2 | 2018-02-22
Przeczytana: sierpień 2017