The Shadow Throne

Okładka książki The Shadow Throne Jennifer A. Nielsen
Okładka książki The Shadow Throne
Jennifer A. Nielsen Wydawnictwo: Scholastic Cykl: Trylogia władzy (tom 3) fantasy, science fiction
Trylogia władzy (tom 3)
Scholastic
2014-02-26
2014-02-26
Fałszywy książę Król uciekinier

Od razu widać, że jak nie ma polskiego tłumaczenia to opinie są wyższe, bo ci którym się nie podoba, nie poswięcają się, by szukać tego w orginale;)

Przechodząc do opini naprawdę pokochałam całą trylogię i mimo, że mam duże problemy z angielskim zrobiłam wszystko, by zakończenie przeczytać.

Zakończenie trylogii bardzo mi się podobało, jednak zabrakło mi jakiejś rozmowy jeszcze na końcu. Ta część opisująca "i wszyscy żyli długo i szczęśliwie" podobała mi się zdecydowanie mniej niż samo zakończenie akcji, ale też nie była zła. Brakowało mi też zakończenia niektórych nieistotnych wątków, które jednak zakończone dodawałyby jeszcze więcej uroku książce.

Jeśli chodzi o postacie to Sage/Jaron jest cudowny. Kocham jego sarkastyczne poczucie humoru. Bardzo łatwo zepsuć tego typu bohatera, jednak on sie naprawdę udał. Conner też jest bardzo ciekawą postacią. W przedostatnim rozdziale było piękne podsumowanie jego osoby, że całe życie żył w cieniu między dobrem a złem. Chyba moją trzecią ulubioną postacią był Mott. Jego wieczne kłótnie z Jaronem to cudo.

Fabuła jest cudowna. Wciągająca od początku do końca (co może być też minusem, jeśli się nie ma dużo czasu, bo uzależnia bardzo😉). Jaron wiecznie robi rzeczy niemożliwe, jednak jego sposoby nie są naciągne. Wydają się zupełnie wiarygodne i za to naprawdę cenię książkę.

Sama trylogia nie jest brutalna (jak dużo książek tego typu),jedak niektóre momenty są trochę bolesne. Mimo to spokojnie nadaje się dla dzieci już od 12 lat, ale starsi czytelnicy lubiąu gatunek też będą się świetnie bawić. Z Jaronem nigdy nie będzie nudno;)

Jeżeli chcesz przeczytać tę książkę w języku polskim napisz do mnie :)

Świetne zakończenie trylogii, jestem usatysfakcjonowana i niezmiernie zadowolona.
Uwielbiam Jarona, jego humor, spryt i przebiegłość. Reszta bohaterów również wzbudziła moją sympatię.
Całość ogólnie jest lekka ale fabuła ma w sobie wszystko co potrzeba. Jest akcja, jest humor a także smutek.
Książka być może skierowana jest do młodszych czytelników nie zmienia to jednak faktu, że tafia do moich ulubionych :)

Jeżeli chcesz przeczytać tę książkę w języku polskim napisz do mnie :)

Książka być...

- tłumacznie książki

- tłumacznie książki

Perfekcyjna, cudowna :) Cieszę się, że mogłam przeczytać w oryginale. Fantastyczna trylogia... gorąco polecam.

Na półkach: , , , , , ,

Cudowna książka!
To pierwsze uczucie po jej przeczytaniu. Spędziłam nad nią dużo czasu przez język, który nie jest moim konikiem i na pewno bym nie dała rady jej przeczytać, gdyby nie była tak ciekawa. Było warto.
Niestety ta książka miała swoje plusy i minusy. Może zacznę od plusów;
- ciekawa fabuła i bohaterowie, których nie da się nie lubić, mówię serio. Pierwsza seria gdzie pokochałam aż tylu bohaterów. Jeśli o nich chodzi to nie są oni postaciami papierowymi
-dobrze napisana książka i dobrze napisane zakończenie z podkreśleniem słowa „dobrze”,
Teraz minusy tu będzie więcej:
- jak na razie to język
- ilość stron, o wiele za mała
- książka uzależnia, nie można się oderwać
Choć co do pierwszego minusa to jest trochę na plus: można dłużej spędzić czas z tą książką.
Naprawdę polecam tę książkę i jeśli ktoś się zastanawia lub odkłada ją z powodu języka to naprawdę nie warto, gorzej jeśli ktoś nie może jej w ogóle prxzeczytać. Ja pewnie wrócę do niej i mam nadzieję, że będzie już wtedy przetłumaczona ( bo na razie nic o tym nie słyszałam).
To najlepsza trylogia jaką czytałam. Teraz jest mi smutno, że to już koniec i pociesza mnie jedynie myśl, że zawsze mogę zacząć ją od początku.
Nie pisałam o fabule, bo pewnie bym się zapędziła i napisała jakiś spoiler, ale jeśli jest ktoś ciekawy to to mniej więcej jest napisane na okładce ( tylko oczywiście po angielsku):
Jedna wojna. Zbyt dużo krwawych bitw. Czy król uratuje swoje królestwo, kiedy jego własne przetrwanie jest nieprawdopodobne?
Wojna przyszłą do Carthyi. Puka do wszystkich drzwi i okien w kraju. Kiedy Jaron dowiaduje się, że król Vergan z Avenii porywa Imogenę w celu rzucenia Carthi na kolana, Jaron jest w stanie podjąć się śmiałej misji ratowniczej. Ale wszystko co może iść źle, idzie źle.
Jego przyjaciele są porozrzucani po całej Carthyi i sąsiednich państwach. W ostatniej szansie zażegna togo co jest niszczycielską stratą dla królestwa, Jaron podejmie się, czegoś co może być jego ostatnią podróżą, by uratować wszystko i wszystkich których kocha. Ale nawet z jego błyskotliwym dowcipem, Jaron nie może zapobiec straszliwemu niebezpieczeństwu, które spada na niego i jego kraj. Czy zgubi to co wydaje się najważniejsze idąc tą drogą? A na końcu niej kto będzie siedział na tronie Carthyi?

Cudowna książka!
Niestety ta książka miała swoje plusy i minusy. Może zacznę od plusów;

wiecie kiedy i czy w ogóle ta część zostanie przetłumaczona na język polski?

wiecie kiedy i czy w ogóle ta część zostanie przetłumaczona na język polski?

• Czekam na polskie wydanie!
  • Czekam na polskie wydanie
  • Czekam na polskie wydanie