Walka o życie. Poznać i zwalczyć grzechy główne

Wydawnictwo: Homo Dei
religia
Monika

„W tobie tkwi bitwa, którą masz stoczyć! W twym wnętrzu jest owa zła budowla, którą trzeba zniszczyć; twój wróg pochodzi z twojego serca” (Orygenes). Wielu chrześcijan przyzwyczaiło się do ulegania pokusom w przekonaniu, że nic się z nimi nie da zrobić. Jednak zbudowanie mocnej osobowości ludzkiej i duchowej nie jest możliwe bez walki wewnętrznej, bez ćwiczenia w rozeznawaniu między dobrem i złem. Autor, odwołując się do myśli i doświadczeń ojców pustyni, proponuje nam pomoc w walce z pokusami.

Naprawdę warto walczyć,
ponieważ ta walka ducha
toczy się o pełne życie,
a jej celem jest miłość:
aby umieć lepiej kochać
i lepiej być kochanym.

źródło opisu: http://homodei.com.pl/

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl

Monika | 2013-07-23
Przeczytana: 2012 rok

Świetna, wyważona książka, która rewelacyjnie tłumaczy o co chodzi z tym grzechem. Czytając ją miałam wrażenie ze słucham opowieści mądrego i pełnego ciepła dziadka.