Jak poważnie studiować filozofię

Filozofia, podstawy filozofii
filozofia i etyka
Mikołaj

Inne wydania

Książka Jana Hartmana jest nie tylko dobrym wprowadzeniem do filozofii, lecz jednocześnie stanowi coś w rodzaju "Yade mecum" - podręcznika. do studiów filozoficznych, ale nie tylko filozoficznych. Znajdujemy tu cenne wskazówki dotyczące uważnej, analitycznej lektury tekstów, korzystania z zajęć uniwersyteckich, a wreszcie samodzielnej pracy naukowej - pisania prac magisterskich i doktorskich. Wszystko to podane jest w sposób jasny, przystępny, a zarazem wolny od uproszczeń. Mamy więc do dyspozycji książkę ważną, potrzebną, zastugującą w pelni na miano rzetelnej pomocy naukowej. Prof. Władysław Stróżewski
Książka dr hab. Jana Hartmana umiejętnie łączy elementy wprowadzenia do filozofii z poradnikiem studiowania tej trudnej dyscypliny wiedzy. Jest bardzo dobrze i przystępnie napisana, a jej lektura stanowi znakomitą zachętę do filozofii. Prof. Tadeusz Szubka
W książce Jana Hartmana nie brak śladów ironii oraz dystansu do filozofii. Zwycięża jednak powaga. Ten szczególny podręcznik, napisany przez cenionego i lubianego wykładowcę, łączy w sobie cechy ogólnego wprowadzenia do filozofii i praktycznego poradnika studiowania tego kierunku. Wiele uwagi poświęca się technicznym i społecznym stronom życia filozoficznego, dzięki czemu książkę można czytać również jako studium zawodu filozofa. Pożytek mogą mieć z niej zarówno osoby ogólnie zainteresowane filozofią, studenci filozofii, jak i nauczyciele.

źródło opisu: Aureus 2005

źródło okładki: Aureus 2005

Jarosław Wiśniewski | 2016-09-17

Ależ przyjemnie było mi czytać tę książkę! Znakomite dzieło przeznaczone przede wszystkim dla osób, którzy chcą studiować filozofię. Jednak nie tylko takie osoby mogą ją z przyjemnością przeczytać. Ja nie studiowałem filozofii, w najbliższej przyszłości nie zamierzam zostać studentem, a książkę przeczytałem i uważam, że każda osoba, która tak jak ja filozofią się interesuje może się z nią z pożytkiem zapoznać. Czytelnicze korzyści z jej lektury może wynieść właściwie każdy czytelnik, który postanowi ją przeczytać.
Po krótkim wstępie autor przedstawia naturę studiów filozoficznych. Druga część książki pt. "Rzut oka na dzieje filozofii" jest niezwykle ciekawa i dla pasjonatów filozofii oraz jej historii szczególnie cenna. Ta część zapewne zostanie doceniona nie tylko przez osoby, które zamierzają studiować filozofię. Jest warta uwagi. W trzeciej części autor ciekawie opisuje nauki filozoficzne. Czwarta część omawia tok studiów filozoficznych. Całość kończy się krótkim...

przemichal | 2016-03-29
7MATI7 | 2016-02-18