Tajemnice Pisma Świętego

Wydawnictwo: Wydawnictwo WGP
religia, biblia, jezus
religia

-Mojżesz nie był Żydem -Ilu braci miał Jezus? -Jak Nowy Testament zniszczył Rzym "Tajemnice Pisma Świętego" to prawdziwa rewolucja. Bóg, ten, który stworzył nas na podobieństwo swoje, zawarł w Piśmie Świętym morze tajemnic. Stwórca podyktował Biblię w 40 dni, nie lubił religii i religijnych ludzi, a reprezentował cywilizację miliony lat starszą od ziemskiej. Stary Testament zawiera...

-Mojżesz nie był Żydem
-Ilu braci miał Jezus?
-Jak Nowy Testament zniszczył Rzym

"Tajemnice Pisma Świętego" to prawdziwa rewolucja. Bóg, ten, który stworzył nas na podobieństwo swoje, zawarł w Piśmie Świętym morze tajemnic. Stwórca podyktował Biblię w 40 dni, nie lubił religii i religijnych ludzi, a reprezentował cywilizację miliony lat starszą od ziemskiej. Stary Testament zawiera historię naszej planety. Akcja opowiadań biblijnych rozgrywa się na trzech kontynentach i opowiada o losie najstarszych Imperiów obejmujących również terytorium dzisiejszej Polski. Na czele tych Imperiów stali władcy, którzy byli 4-5-metrowymi olbrzymami, a których starożytni Grecy nazywali herosami. W Biblii znani są jako patriarchowie-ojcowie narodów.

Nowy Testament to dzieło kilku genialnych rabinów. Ewangelie były zemstą Żydów na Rzymianach za zniszczenie Jerozolimy i rzeź jej mieszkańców. Z tego powodu ewangelie potraktowane poważnie zieją nienawiścią do chrześcijańskiej rodziny. Również Jezus ze swoją umiłowaną, Marią Magdaleną, przedstawiony jest złośliwie jako osoba obłąkana. Autor broni Jezusa przed ewangelistami, pokazując równocześnie, jak złośliwie przedstawiony jest On w ewangeliach.

źródło opisu: http://www.wgp.com.pl/index.php?id_s=269&id_j=pl

źródło okładki: http://www.wgp.com.pl/index.php?id_s=269&id_j=pl

darthbergi | 2018-04-10

Nie polecam, chyba że jako żart.
Metodologia autora to właściwie olanie wszystkich znanych nauce metodologii dochodzenia do prawdy, czy badania tekstu. W zamian za to, autor przyjmuje własną, wybiórczą metodologię, której używa niekonsekwentnie, a tylko tam, gdzie mu pasuje. Ponadto autor powołuje się notorycznie na własny autorytet. Biblię również czyni autorytetem, jednak zinterpretowaną według własnych pokrętnych pomysłów. Garściami sięga do kronik historycznych, ale tylko tam, gdzie mu się podoba, zmieniając nazwy własne i tym podobne zabiegi.

Mimo to, plusem książki jest to, że jest dosyć ciekawie i zgrabnie napisana, ładnym i prostym językiem, a także wykazuje sporą ilość źródeł. Niedoświadczonych badaczy, może zaczarować, jednak ktoś, kto zna się choćby na podstawach wnioskowania, odrzuci ją, jako niewartą.

Mam osobistą nadzieję, że szarlatan Paweł Szydłowski skompromituje się w końcu do reszty i zostanie całkowicie zniesiony z półek. Po swoich dotychczasowych...

_Chimena_ | 2018-03-09
Przeczytana: 08 marca 2018

Publikacja z serii historical fiction. Większość teorii to pobożne życzenia autora. Słaba metodologia, kontrowersyjna interpretacja źródeł. W książce zabrakło mi wyraźnej konfrontacji z ustaleniami czołowych historyków i biblistów. Stanowczo nie polecam.

maras_kfjat | 2018-03-04

Dno.

Virtuoso | 2018-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To moja pierwsza książka tego autora, którą bardzo polecam.
Książka warta przeczytania!!

Stelmach | 2018-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2018

kłamstwo na kłamstwie, beznadzieja.

Seth | 2018-01-14

żenada

Ania | 2018-01-11

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo ciekawe spojrzenie. To moja pierwsza ksiazka tego autora, ktora bardzo polecam.

Ksiazka warta przeczytania!!

Sigillum_Authenticum | 2017-10-25

Książka słaba, a autor kompletnie zaczadzony pseudoscholastyką, więcej tutaj:
http://sigillumauthenticum.blogspot.com/2017/06/jak-zamac-szyfr-biblii-pawe-szydowski-i.html oraz

Corax | 2016-11-27
Na półkach: Przeczytane, Gnioty
Przeczytana: 27 listopada 2016

Masakra! Radosna tfurczość z gatunki fiction autora, który na co dzień ma nawet problem z prawidłowym wyrażaniem się po Polsku. Prowadzi na YT kanał, w którym porusza tematy z gatunku spiskowej teorii dziejów i wyzywa od durniów i debili tych, którzy mają inne zdanie niż on.

PawelM | 2016-10-30

brednie