Tajemnice Pisma Świętego

Wydawnictwo WGP
2007-01-01
2007-01-01
religia biblia jezus

Dla mnie rewelacja. Jeśli książkę czyta katolik licząc że zagłębi wiary kościoła, to nie dziwię się, że oceny są niskie. Nie do Was jest ta lekturami

Nie polecam, chyba że jako żart.
Metodologia autora to właściwie olanie wszystkich znanych nauce metodologii dochodzenia do prawdy, czy badania tekstu. W zamian za to, autor przyjmuje własną, wybiórczą metodologię, której używa niekonsekwentnie, a tylko tam, gdzie mu pasuje. Ponadto autor powołuje się notorycznie na własny autorytet. Biblię również czyni autorytetem, jednak zinterpretowaną według własnych pokrętnych pomysłów. Garściami sięga do kronik historycznych, ale tylko tam, gdzie mu się podoba, zmieniając nazwy własne i tym podobne zabiegi.

Mimo to, plusem książki jest to, że jest dosyć ciekawie i zgrabnie napisana, ładnym i prostym językiem, a także wykazuje sporą ilość źródeł. Niedoświadczonych badaczy, może zaczarować, jednak ktoś, kto zna się choćby na podstawach wnioskowania, odrzuci ją, jako niewartą.

Mam osobistą nadzieję, że szarlatan Paweł Szydłowski skompromituje się w końcu do reszty i zostanie całkowicie zniesiony z półek. Po swoich dotychczasowych pozycjach i karierze na Youtube, na taką właśnie niesławę zasługuje.

Nie polecam, chyba że jako żart.

Publikacja z serii historical fiction. Większość teorii to pobożne życzenia autora. Słaba metodologia, kontrowersyjna interpretacja źródeł. W książce zabrakło mi wyraźnej konfrontacji z ustaleniami czołowych historyków i biblistów. Stanowczo nie polecam.

Dno.

Dno.

To moja pierwsza książka tego autora, którą bardzo polecam.
Książka warta przeczytania!!

To moja pierwsza książka tego autora, którą bardzo polecam.
Książka warta przeczytania!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

kłamstwo na kłamstwie, beznadzieja.

kłamstwo na kłamstwie, beznadzieja.

żenada

żenada

Bardzo ciekawe spojrzenie. To moja pierwsza ksiazka tego autora, ktora bardzo polecam.

Ksiazka warta przeczytania!!

Ksiazka warta przeczytania!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka słaba, a autor kompletnie zaczadzony pseudoscholastyką, więcej tutaj:
http://sigillumauthenticum.blogspot.com/2017/06/jak-zamac-szyfr-biblii-pawe-szydowski-i.html oraz

Książka słaba, a autor kompletnie zaczadzony pseudoscholastyką, więcej tutaj:

Masakra! Radosna tfurczość z gatunki fiction autora, który na co dzień ma nawet problem z prawidłowym wyrażaniem się po Polsku. Prowadzi na YT kanał, w którym porusza tematy z gatunku spiskowej teorii dziejów i wyzywa od durniów i debili tych, którzy mają inne zdanie niż on.

• Gnioty
  • Ateizm
  • Beznadzieja
  • Literatura "dorosła"
  • Duchowość i religia
  • Historia kościoła katolickiego i chrześcijaństwa

Dodaj cytat z książki Tajemnice Pisma Świętego