Z działki z lasu i takie tam

Wydawnictwo: Dwie Siostry
przepisy, kulinaria
joly_fh

Nowa książka kucharska autorki „Ciast, ciastek i takich tam”: 73 przepisy na przetwory podane w niezwykłej formie graficznej. „Z działki, z lasu i takie tam” to nietypowa, trochę sentymentalna, a trochę zwariowana, pachnąca latem książka kucharska dla miłośników przetworów. Zawiera sprawdzone przepisy na powidła, dżemy, konfitury, pasty, marynaty, soki, nalewki i inne napoje. Ręcznie pisany tekst, smaczki potocznej polszczyzny kuchennej, nonszalanckie ilustracje, stare rodzinne fotografie czynią niej urzekający kulinarny album, który budzi tęsknotę do smaków i zapachów dzieciństwa.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-...»

Ka_Ha | 2014-02-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kuchnia

"Jedna typiara mi kiedyś mówiła, że mama jej w dzieciństwie mówiła: Po co ty chcesz coca-colę? Przecież jest kompot z agrestu!".

Tak zaczyna się kolejna cudna książeczka Agaty Królak, ilustrowana przez nią ręką kilkuletniego dziecka. Znajdziemy w niej przepisy na konfitury, słoikowe przekąski, napoje i nalewki. Szata graficzna jest doskonała i zdecydowanie wyróżnia ją spośród dziesiątek poradników kulinarnych. Nie znajdziemy w niej zdjęć przetworów, bo też po co nam one? Wystarczy kredka i kilka plam. Przepisy wyglądają jakby spisywała je na szybko na kolanie, co z jednej strony nadaje im niepowtarzalnego uroku, ale z drugiej może budzić wątpliwości początkujących kucharzy. Dlatego też zanim ją kupicie, upewnijcie się, że nie przeszkadza wam taka forma.

olciaik | 2015-09-19

Na półkach: Kulinaria, Przeczytane
motylka | 2017-02-09
Na półkach: Przeczytane, Cocina
charlie | 2016-09-16
Na półkach: Przeczytane, Dla szkrabów
figaa | 2016-04-21
Przeczytana: 29 września 2016