Angelina. Biografia nieautoryzowana

Wydawnictwo: Magnum
aktorki, Angelina Jolie
joly_fh

Biografia jednej z najbardziej fascynujących kobiet i jednej z najsławniejszych, najbardziej uwielbianych hollywoodzkich aktorek. Andrew Morton, który zbierając materiały do książki, odbył wiele podróży po całym świecie, wprowadza nas w jej dzieciństwo, młodość i świat dojrzałej kobiety. A także w filmowy świat Hollywood z jego oszałamiającymi karierami, romansami i dramatami. Poszukuje klucza do oddzielenia prawdy od wykreowanej fikcji w niezwykłym życiu aktorki. Książka zawiera wiele unikatowych prywatnych fotografii.

źródło opisu: Wydawnictwo Magnum, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-magnum.com.pl/showbook.php?id=167

Degamisz | 2014-04-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Biografie

Autor żadnej Ameryki w książce nie odkrywa a już tym bardziej nie przybliża osoby Angeliny bardziej, niż zrobiły to i nadal robią to wszystkie tabloidy na całym świecie. Aczkolwiek biografia napisana w sposób rzetelny i fachowy, czyta się przyjemnie, ale czyta się tak naprawdę wiedząc już to wszystko na długo przed...

Alina | 2011-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2011

Lubię czytać biografie, ponieważ mnie inspirują. Czytam o ludziach (do tej pory były to same kobiety), którzy coś w życiu osiągnęli, walczyli z rzeczywistością, by później mówił o nich cały świat - nawet jeśli to nie było bezpośrednio ich celem. Jednak gdy czytam o ich życiach, okazuje się, że do szczęścia zawsze im było daleko, ich dzieciństwo było nienajlepsze, wiek dorastania bardziej buntowniczy niż to zazwyczaj bywa, a dorosłość była kalką błędów, jakie popełnili rodzice. Oczywiście to jest tylko uogólnienie, ale faktem jest, że każda z poznanych przeze mnie kobiet była przez zdecydowaną większość życia nieszczęśliwa i musiała walczyć. Przeważnie dla mężczyzn u jej boku.

Angelina jest moją idolką. Piękną kobietą z klasą, diabelnie utalentowaną aktorką, opiekuje się dziećmi na całym świecie. W dodatku kobietą, która nieświadomie powtarza te same błędy, które ją bolały, gdy była dzieckiem. Jest nieugięta, pamiętliwa. Ma niezliczoną ilość wad. I kroczy przez życie, z którym...

Natalia | 2015-07-16

Sam fakt, że książka jest o miłości mojego życia nie pozwała mi dać słabej noty, jednak najważniejsze dla mnie jest to, że mimo mojej długoletniej fascynacji Jolie dzięki tej książce mogłam dowiedzieć się parę nowych rzeczy, które gdzieś mi umknęły. Solidna biografia, choć natłok wszelakich nazwisk momentami przytłacza.

Przeczytana: 10 września 2013

Już przed tym za nim sięgnęłam po tę książkę domyślałam się,że życie Jolie jest ciekawe, lecz w gruncie rzeczy nie dowiedziałam się niczego nowego,jakoś podświadomie wyczuwałam ,iż aktorka może mieć właśnie tego typu problemy,ale oczywiście nic nie było dla mnie jasne do końca, więc warto było poukładać sobie elementy życiowej układanki Angeliny w całość. Jeśli chodzi o biografie to są w niej zawarte momenty mniej lub bardziej ciekawe, zapewne tak jak w życiu każdego z nas, jednak jeśli miałabym się odnieść co do "talentu" pisarskiego Pana Mortona,cóż...książka chwilami mnie osobiście się dłużyła i miałam wrażenie, że już o pewnych tematach czytałam, a autor wraca do nich ponownie, poza tą "usterką" (a może to tylko moje wrażenie) uważam iż jest to ciekawa biografia, więc polecam tę pozycje książkową fanom aktorki,a także osobom, które po prostu lubią tego typu literaturę.

Klaudyna | 2013-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2013

"Już kilka tygodni po rozpoczęciu zbierania materiałów odkryłem w biografii Angeliny nieznaną wcześniej i frapującą historię, z której aktorka nie zdaje sobie jasno sprawy, ale która miała decydujący wpływ na to, kim jest i co robi. Dzięki odkryciu tych faktów i towarzyszącym im okoliczności wiedziałem więcej niż sama Angelina o tym, co ją kształtowało i czym się w życiu kierowała".*

Biografia z założenia powinna być rzetelna i obiektywna. Ma opisywać w sposób wyważony życie zawodowe i prywatne danej osoby. I nie ma tu znaczenia autoryzacja. Zbieranie materiałów jest jak spisywanie obserwacji, bez dodawania własnych komentarzy.

Ta książka nie jest jednak typową biografią. Opiera się głównie na życiu prywatnym Angeliny i ma ujawnić to, co nigdy nie powinno zostać powiedziane. Fascynujący kąsek dla fanów, prawda? Dowiedzieć się czegoś więcej o aktorce, która sama o sobie bardzo dużo mówi, jakby nie miała sekretów. Nie mam nic przeciwko takiemu podejściu, ale wymaga ono od autora...

Martyna Brzezińska | 2011-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2011

Za dużo nazwisk, nazw filmów , agencji, miejscowości itd Zasadniczo nic więcej z tej książki się nie dowiemy co po przeczytaniu kilku wywiadów lub krótkim poszukaniu informacji w internecie. Myślałam, że to będzie ciekawsza a przede wszytkim zdumiewająca jak to autor zapowiadał propozycja do przeczytania. Spodziewałam się szalonego życia Angeliny, a po tym stwierdzam, iż jest przeciętne i porównywalne do wielu innych gwiazd

Katarzyna Jesionek | 2012-03-21
Przeczytana: 15 lutego 2010

Wciągająca biografia intrygującej aktorki, która opowiada o jej samotnym dzieciństwie, trudnych relacjach z ojcem, mężczyznach życia... Świetnie napisana, bardzo dobrze się czyta.

wakeupalone | 2011-02-02

Szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś więcej, czegoś lepszego. Nie jestem szczególną fanką Angeliny Jolie, po prostu cenię ją, intryguje mnie. Myślałam, że książka podsyci moją ciekawość, wyjaśni pewne kwestie. A to po prostu dłuuuga biografia, którą można w skrócie przeczytać na wikipedii/filmwebie i w rezultacie będzie ta sama wiedza. Rozczarowałam się, nie dowiedziałam się niczego nowego, nie było tam nic szokującego. Lepiej wypożyczyć, niż kupować. Nie popełniajcie mojego błędu ;)

Anita | 2013-01-19
Przeczytana: 10 grudnia 2010

Jak zwykle Morton mnie nie zawiódł.
Nie cierpię biografii, gdzie gwiazda stawiana jest na piedestale, wybielona do granic możliwości. Na szczęście ta książka jest inna, ukazuje mroczną stronę Angeliny. Dowiedziałam się z niej czegoś nowego. Poznałam wiele ciekawostek i pikantnych szczegółów. I o to chodziło.

holly25 | 2012-01-27
Przeczytana: 24 lutego 2012