Angelina. Biografia nieautoryzowana

Wydawnictwo: Magnum
aktorki, Angelina Jolie
joly_fh

Biografia jednej z najbardziej fascynujących kobiet i jednej z najsławniejszych, najbardziej uwielbianych hollywoodzkich aktorek. Andrew Morton, który zbierając materiały do książki, odbył wiele podróży po całym świecie, wprowadza nas w jej dzieciństwo, młodość i świat dojrzałej kobiety. A także w filmowy świat Hollywood z jego oszałamiającymi karierami, romansami i dramatami. Poszukuje klucza do oddzielenia prawdy od wykreowanej fikcji w niezwykłym życiu aktorki. Książka zawiera wiele unikatowych prywatnych fotografii.

źródło opisu: Wydawnictwo Magnum, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-magnum.com.pl/showbook.php?id=167

lecka | 2017-07-19

Warto sięgnąć

kiwi | 2016-05-01

Bardzo lubię styl Anrew Mortona, biografie, tu akurat Angeliny Jolie czyta się bardzo przyjemnie.

Natalia | 2015-07-16

Sam fakt, że książka jest o miłości mojego życia nie pozwała mi dać słabej noty, jednak najważniejsze dla mnie jest to, że mimo mojej długoletniej fascynacji Jolie dzięki tej książce mogłam dowiedzieć się parę nowych rzeczy, które gdzieś mi umknęły. Solidna biografia, choć natłok wszelakich nazwisk momentami przytłacza.

Queequeg | 2014-04-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Biografie

Autor żadnej Ameryki w książce nie odkrywa a już tym bardziej nie przybliża osoby Angeliny bardziej, niż zrobiły to i nadal robią to wszystkie tabloidy na całym świecie. Aczkolwiek biografia napisana w sposób rzetelny i fachowy, czyta się przyjemnie, ale czyta się tak naprawdę wiedząc już to wszystko na długo przed...

Przeczytana: 10 września 2013

Już przed tym za nim sięgnęłam po tę książkę domyślałam się,że życie Jolie jest ciekawe, lecz w gruncie rzeczy nie dowiedziałam się niczego nowego,jakoś podświadomie wyczuwałam ,iż aktorka może mieć właśnie tego typu problemy,ale oczywiście nic nie było dla mnie jasne do końca, więc warto było poukładać sobie elementy życiowej układanki Angeliny w całość. Jeśli chodzi o biografie to są w niej zawarte momenty mniej lub bardziej ciekawe, zapewne tak jak w życiu każdego z nas, jednak jeśli miałabym się odnieść co do "talentu" pisarskiego Pana Mortona,cóż...książka chwilami mnie osobiście się dłużyła i miałam wrażenie, że już o pewnych tematach czytałam, a autor wraca do nich ponownie, poza tą "usterką" (a może to tylko moje wrażenie) uważam iż jest to ciekawa biografia, więc polecam tę pozycje książkową fanom aktorki,a także osobom, które po prostu lubią tego typu literaturę.

Ania | 2013-07-03

Jeśli to co autor napisał o Angelinie jest prawdą będziecie zaskoczeni czytając tą biografie.

Klaudyna | 2013-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2013

"Już kilka tygodni po rozpoczęciu zbierania materiałów odkryłem w biografii Angeliny nieznaną wcześniej i frapującą historię, z której aktorka nie zdaje sobie jasno sprawy, ale która miała decydujący wpływ na to, kim jest i co robi. Dzięki odkryciu tych faktów i towarzyszącym im okoliczności wiedziałem więcej niż sama Angelina o tym, co ją kształtowało i czym się w życiu kierowała".*

Biografia z założenia powinna być rzetelna i obiektywna. Ma opisywać w sposób wyważony życie zawodowe i prywatne danej osoby. I nie ma tu znaczenia autoryzacja. Zbieranie materiałów jest jak spisywanie obserwacji, bez dodawania własnych komentarzy.

Ta książka nie jest jednak typową biografią. Opiera się głównie na życiu prywatnym Angeliny i ma ujawnić to, co nigdy nie powinno zostać powiedziane. Fascynujący kąsek dla fanów, prawda? Dowiedzieć się czegoś więcej o aktorce, która sama o sobie bardzo dużo mówi, jakby nie miała sekretów. Nie mam nic przeciwko takiemu podejściu, ale wymaga ono od autora...

Anita | 2013-01-19
Przeczytana: 10 grudnia 2010

Jak zwykle Morton mnie nie zawiódł.
Nie cierpię biografii, gdzie gwiazda stawiana jest na piedestale, wybielona do granic możliwości. Na szczęście ta książka jest inna, ukazuje mroczną stronę Angeliny. Dowiedziałam się z niej czegoś nowego. Poznałam wiele ciekawostek i pikantnych szczegółów. I o to chodziło.

Jovita8989 | 2012-07-22

Nie zgodzę się że w książce nie dowiadujemy się niczego nowego, moim zdaniem z tej biografii pojawia się mnóstwo nowych informacji (a śledzę fakty na temat Angeliny od wielu lat więc wiem co mówię ;)). Inna sprawa, że trzeba mieć świadomość że jest to biografia nieautoryzowana, często opierająca się na zbieraniu i interpretacji pojedynczych wydarzeń czy wypowiedzi różnych ludzi, którzy niekoniecznie muszą mówić prawdę. Dlatego też czytając książkę starałam się nie wierzyć ślepo we wszystko co Morton napisał. Ogólnie jednak uważam że odwalił kawał dobrej roboty, a biografia jest napisana naprawdę dobrze, poprzedzona historią obu rodzin (Voight i Bertrand), tak by czytelnik mógł zrozumieć dlaczego życie Angie potoczyło się tak a nie inaczej.
Jedyne co mi trochę przeszkadzało to fakt, że autor w bardzo niekorzystnym świetle przedstawia matkę Angeliny, jednocześnie "wybielając" ojca. To moja subiektywna opinia, ale odniosłam wrażenie, że Morton wyraźnie trzyma stronę Voighta. Nie wiem,...

Agatha | 2012-07-14
Przeczytana: październik 2011

Fajnie się o niej dowiedzieć tyle ciekawych rzeczy.