Execution

Cykl: Escape From Furnace (tom 5)
Wydawnictwo: Faber and Faber
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Furnace 5: Execution
horror
angielski
Kucias

The whole world has become a prison, and Alfred Furnace is its master. Monsters rule the streets, leaving nothing but murder in their wake. Those who do not die become slaves to Furnace’s reign of cruelty. I am a monster too. I am the only one who can stop him, but in doing so I could destroy everything. Am I the executed or the executioner? Who will die? Me, Furnace or the entire human...

The whole world has become a prison, and Alfred Furnace is its master.

Am I the executed or the executioner? Who will die? Me, Furnace or the entire human race?

All I know is that one way or another, it all ends today.

źródło opisu: http://www.faber.co.uk/

źródło okładki: http://www.faber.co.uk/

mclena | 2015-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2015

"Wszyscy jesteśmy marionetkami wiszącymi ponad oceanem szaleństwa."

To już ostatni tom cyklu "Escape from Furnace" i jest mi niesamowicie przykro rozstać się z bohaterami, których tak bardzo polubiłam. Alexander Gordon Smith zrobił tutaj coś naprawdę niesamowitego. Stworzył taki klimat, taki horror, że kiedy pojawiały się momenty opisujące chociażby przyrodę, łzy napływały do oczu mogąc doświadczyć takiego piękna, na które na codzień nie zwracamy uwagi.

Po zabiciu naczelnika Crossa wieża została ostrzelana rakietami i w ostatniej chwili Alex został ocalony przez żołnierzy krążących wokół wieżowca w jednym z helikopterów, jednak ci niestety wcale nie okazali się być po jego stronie. Zamknięty i przywiązany do łóżka niczym królik doświadczalny zostaje poddany eksperymentom i badaniom, które mają pomóc żołnierzom dowiedzieć sie jak najwięcej o nektarze i jego właściwościach. Przewodzi nimi pułkownik Alice Panettierre, która podchodzi do całego procesu dość obsesyjnie, co zaczyna...

Muchy | 2018-01-14
AnaRea | 2017-08-02