Death Sentence

Okładka książki Death Sentence Alexander Gordon Smith
Okładka książki Death Sentence
Alexander Gordon Smith Wydawnictwo: Faber and Faber Cykl: Escape From Furnace (tom 3) horror
horror
Escape From Furnace (tom 3)
Escape from Furnace 3: Death Sentence
Faber and Faber
2014-01-02
2014-01-02
Terror Adventure Good vs Evil Escape Villains Imprisonment

Cała seria od samego początku genialnie trzyma w napięciu. Jak się już zacznie czytać to nie da się oderwać od tej książki. Mam nadzieję, że kiedyś ktoś przetłumaczy resztę serii na język polski żeby więcej osób mogło ją przeczytać.

"I died in that room.
I would be reborn as something else, something terrible.
But I was Alex Sawyer.
And I would have my revenge."

Alexander Gordon Smith po raz kolejny udowodnił na jak wysokim poziomie są jego powieści. Trzeci tom cyklu "Escape From Furnace" już od początku zapowiadał potężną dawkę emocji. Alex, Zee i Simon znaleźli się praktycznie w sytuacji bez wyjścia. Po próbie ucieczki przez komin w krematorium, z którego zostali dosłownie wykurzeni, wydawałoby się, że ich szansę na wolność na zawsze juz przepadły. Cała trójka została złapana i poddana procesowi przemiany w strażników w garniturach. Gordon Smith perfekcyjnie przedstawia cały proces przemiany oraz uczucia, które towarzyszą Alexowi, który ze wszystkich sił walczy by zachowac tożsamość:

"But the nectar was a black tar pasted over my old life, onto which the images on screen stuck like feathers. No scrap of memory was spared. Everywhere I looked I saw only aggression, only anger, only death.
And if there is nothing left of you but darkness, how can you not become a monster?"

Pokazuje także jak przerażającą postacia jest Naczelnik Cross:

"-But who are you? (...)
-Who am I? - he repeated, chewing on the question. - I am the man who made you. I am your father."

Ten tom wiele wyjaśnia, cała istotę więzienia, co chce osiągnąć Dr. Furnace, a także tomik "The Night Children" nabiera tutaj dużo większego sensnu i przyprawia o dreszcze.
Nadal gdzieś w tle brakuje mi Donovana... ale akcja wszystko rekompensuje. Mimo to kilka dni przerwy przed tomem czwartym zdecydowanie dobrze zrobi na uspokojenie nerwów.

"I died in that room.
I would be reborn as something else, something terrible.
But I was Alex Sawyer.
And I would have my revenge."

• 2015 ✔
  • Do kupienia