historia literatury, modernizm
Sirannon

Encyklopedie z serii ,,Epoki literackie" przedstawiają literaturę polską i obcą w szerokim kontekście cywilizacyjnym. Biogramom pisarzy, omówieniom dzieł, gatunków, kierunków, prądów, zjawisk literackich towarzyszą hasła przedstawiające wydarzenia historyczne, zagadnienia społeczne, idee filozoficzne, religijne, artystyczne, naukowe, które znalazły odbicie w literaturze, kształtowały światopogląd ludzi w danej epoce.

Tom ,,Modernizm" zawiera hasła poświęcone:
- modernistycznym prądom i kierunkom artystycznym,
- najważniejszym problemom filozoficznym, estetycznym, ideom społecznym i politycznym epoki,
- wydarzeniom i postaciom historycznym, które znalazły odbicie w literaturze i sztuce,
- sztuce i architekturze modernizmu,
- modernistycznym dziełom literackim, filozoficznym, artystycznym,
- biogramom ich twórców - pisarzy, filozofów, malarzy, rzeźbiarzy, architektów, kompozytorów,
- instytucjom życia społecznego i literacko-artystycznego epoki.

Na końcu tomu test (z kluczem odpowiedzi) odnoszący się do treści haseł zawartych w encyklopedii.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.ksiegarnia.pwn.pl