Abel Sánchez. Opowieść o namiętności

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Abel Sanches. Una historia de pasion
powieść hiszpańska
Kaliber48

Abel Sánchez - to wnikliwe studium zazdrości, niszczącej psychikę nie tylko jednego człowieka, który jej ulega, lecz również zdolnej przeobrazić w koszmar życie wszystkich ludzi. Unamuno widzi tragedię Joaquina Monegro jako przykład dramatu jednostki a zarazem wadę narodową Hiszpanów, która w swej skarłowaciałej formie, pozbawiona "biblijnych" wymiarów, wyciska piętno na współczesnych losach...

Unamuno widzi tragedię Joaquina Monegro jako przykład dramatu jednostki a zarazem wadę narodową Hiszpanów, która w swej skarłowaciałej formie, pozbawiona "biblijnych" wymiarów, wyciska piętno na współczesnych losach duchowych spadkobierców Don Kichota.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 1983

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Medellin | 2014-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2014

Abel Sanchez to historia zazdrości, która zatruwa życie głównego bohatera, Joaquina. Ma on tak silną obsesję dotyczącą swego przyjaciela, tytułowego Abla, że oprócz chorobliwej zawiści nie jest w stanie wzbudzić w sobie bardziej szlachetnych uczuć. Pomimo prób walki ze zgubnym uprzedzeniem, nie jest w stanie cieszyć się życiem, a co więcej, uprzykrza życie swoim pełnym poświęcenia najbliższym.

AnnaSikorska | 2015-11-19

Bardzo dobrze ukazuje problemy z którymi borykają się ludzie i dziś. Język bardzo prosty.

Barbasia | 2016-04-17
czeslawa_m | 2016-04-11