Confessions of an Angry Girl

Wydawnictwo: Harlequin
Confessions of an Angry Girl
angielski
Versatile

Rose Zarelli, self-proclaimed word geek and angry girl, has some confessions to make… 1. I'm livid all the time. Why? My dad died. My mom barely talks. My brother abandoned us. I think I'm allowed to be irate, don't you? 2. I make people furious regularly. Want an example? I kissed Jamie Forta, a badass guy who might be dating a cheerleader. She is now enraged and out for blood. Mine. 3....

3. High school might as well be Mars. My best friend has been replaced by an alien, and I see red all the time. (Mars is red and "seeing red" means being angry—get it?)

Here are some other vocab words that describe my life: Inadequate. Insufferable. Intolerable.

(Don't know what they mean? Look them up yourself.)

źródło opisu: http://www.harlequin.com/storeitem.html?iid=26504&cid=

źródło okładki: http://www.harlequin.com/storeitem.html?iid=26504&cid=

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!