Dziedzictwo

Wydawnictwo: Rebis
Heirloom
horror
joly_fh

Pewnego niedzielnego popołudnia przed domem Ricky'ego Delatolli pojawia się handlarz antykami i wbrew woli Ricky'ego pozostawia mu cały swój towar. Wśród przeciętnej wartości i urody mebli jeden sprzęt jest wyjątkowy - przebogato rzeźbione mahoniowe krzesło. Mebel okazuje się rzeczywiście nieprzeciętny - za jego sprawą zaczynają się dziać niesamowite i przerażające rzeczy...

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2013

źródło okładki: www.rebis.com.pl

Joanna | 2017-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

takiego Mastertona uwielbiam. horror trzymający w mega napięciu. ciężko cokolwiek robić bo myśli cały czas krążą wokół książki. a wszystko za sprawą mantycznego krzesła.

ZARAZA | 2014-08-26
Przeczytana: sierpień 2014

Widząc po raz pierwszy tą powieść, pomyślałam: "Nawiedzone krzesło? No błagam". Ale wzięłam, dawno nie czytałam Mastertona i miałam ochotę na jego powieść. Pomysł na całość, jak już napisałam, nie bardzo mi się podobał, ale za to zadowoliło mnie, że autor nie zrobił z tego typowej historii o nawiedzonych meblach. Co zaś do reszty to zbyt mało zarysowane postacie i zbyt mało emocji. Czytało się fajnie, jednak tak naprawdę nie ta powieść nie wzbudziła we mnie, jakiś większych emocji. Horror średni, nie polecam.

wiejskifilozof | 2015-01-17

Jeden z moich ulubionych autorów i tym razem nie zawodzi.Oto,mamy pana Delatolla.Miły i dobry człowiek,ma on żonę i synka.
I pewnego dnia,nieznajomy przywozi mu pewne krzesło.
I tu Graham pokazuje co potrafi.Krzesło jest nawiedzone przez demona.
Zaczynają się dziać naprawdę straszne rzeczy.
Choćby nagle zapala się szlafrok,robi się w lecie zimno.
To dobry horror,taki jak lubię.
Warto przeczytać.

MOUSE | 2015-10-02

Szczerze? Nie jestem zachwycona. Nie jestem także jakoś mocno rozczarowana. Taki sobie horror. Krótki, nie był uciążliwy, ale nic wyjątkowego.

Może trochę to wszystko banalne, ale fajnie się czyta.

Justyna Antoniewicz | 2015-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Graham Masterton to mój ulubiony autor horrorów historia opowiada o Ricku
Fabuła książki ciekawa, trzymała mnie mocno w napięciu.
Wywołała we mnie mnóstwo emocji, dostarczyła wrażeń świetnych i dreszczyku dodała.
Czytało się rewelacyjnie.

crouschynca | 2017-08-14

Horror klasy B, ale sprawnie napisany, pomijając przesadzony finał. Historia mężczyzny, który wbrew własnej woli staje się posiadaczem demonicznego krzesła, pozbawiona jest momentów przestoju i szybko wciąga w kolejne, czasami bardzo brutalne wydarzenia.

Więcej na ten temat w poniższym blogowym wpisie:

Tathagatha | 2011-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2011

Niestety niezbyt dobra pozycja Mastertona. Jak dotąd najsłabsza jaką czytałam. Bardzo nijaka, mało interesująca fabuła, postacie słabo nakreślone. Przeczytałam książkę, ale zero wypieków na twarzy, żadnych głębszych wrażeń, ani myśli na jej temat po ukończeniu. Chyba nie do końca przemyślana i pisana na szybo - a przynajmniej takie wrażenie odnoszę.

Przy_kawie_z_ksiazka | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017

Tematyka nawiedzonych domów jest chyba jedną z najbardziej pielęgnowanych wśród twórców gatunku horroru. Nie jeden raz czytaliśmy o nawiedzonych lasach, jeziorach, samochodach, zamkach itp. "Dziedzictwo" jest klasykiem w pełni znaczenia tego słowa. Został on w 2000 roku wznowiony po raz czwarty przez Dom Wydawniczy Rebis. Przez miłośników gatunku traktowany jest jako dobre czytadło i cieszy się ogromną popularnością. Można zadać sobie pytanie, czy książkę o nawiedzonym krześle można traktować w ten właśnie sposób?

Pewnego ranka pod dom Ricky`ego Delatolli podjeżdża furgonetka, a on nawet nie podejrzewa, że wkrótce jego życie się zmieni. Antykwariusz wbrew woli Ricky`ego wyładowuje z furgonetki mahoniowe krzesło i odjeżdża. Delatolla jest na tyle zauroczony meblem, że zabiera je do domu. Musi się jednak nieźle wysilić, gdyż krzesło waży sporo więcej niż się wydaje. Tyle właśnie waży demon, który w nim tkwi.

Od momentu, gdy krzesło znajduje się w salonie Ricky`ego zaczynają dziać...

wiejskifilozof | 2011-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2011

Oj średnia , pomysł też nie najlepszy