Wyprawa dookoła Galii

Asteriks, Obeliks, Galowie
komiksy
geokuba

Inne wydania

Rzymianie wpadają na doskonały pomysł pokonania niezwyciężonych Galów. Postanawiają wybudować wokół wioski palisadę odcinającą jej mieszkańców od świata zewnętrznego i w ten sposób zmusić ich do kapitulacji. Asteriks zakłada się z Rzymianami, że mimo przeszkody uda mu się zwiedzić całą Galię i z każdego miejsca przywieźć jakiś specjał. I rzeczywiście, bez wielkich przeszkód Asteriks razem z Obeliksem wyruszają w niezwykłą podróż. Jedynym utrudnieniem w czasie drogi są rzymskie patrole, które próbują pokrzyżować im plany.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

chrispu | 2013-11-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Jedna z moich ulubionych części z tej serii. Ciekawa akcja, kilka zmian otoczenia, zabawnie przedstawiani mieszkańcy dawnej Francji i ich życie, humor sytuacyjny i słowny. I pojawia się piesek Idefix, jeszcze jako postać drugoplanowa, której trzeba poszukiwać na obrazkach - ale jest to dodatkowa frajda z komiksu (autorzy przyłożyli się do tej postaci - nie jest rysowana od niechcenia i byle gdzie).

Violla92 | 2015-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2015

W tej części przygód Asteriksa i Obeliksa dzieje się bardzo dużo, tym razem mamy okazję udać się wraz z bohaterami w podróż po całej Galii. Oprócz tego w komiksie znajdziemy dużo sytuacyjnych żartów (co bardzo lubię w tych komiksach) oraz dużo nowych postaci, mieszkańców Galii i Rzymian, a na dodatek małego białego pieska (nareszcie pojawia się Idefix!!). Rysunki w komiksie są bardzo estetyczne i moim zdaniem dobrze narysowane. Brawo dla panów Uderzo i Goscinny.

Herbaciarka | 2016-05-29
Przeczytana: 1992 rok

Tą część przygód przeczytałam jako pierwszą, jeszcze w początkach lat 90-tych i pewnie dlatego mam do niej największy sentyment. Rzymianie wymyślili sposób aby wioska Galów się poddała - postanowili odgrodzić ich wysokim drewnianym murem, aby nie mieli dostępu do świata zewnętrznego. Asteriks, nie zgadzając się na takie odosobnienie zakłada się, że bez przeszkód przemierzy całą Galię i potem zaprosi Rzymianina na ucztę składającą się z produktów regionalnych Galii. Jak łatwo można się domyślić - Asteriks i Obeliks wygrywają zakład, ale ile przy tym jest śmiechu i bijatyki. Poznajemy przy okazji innych mieszkańców Galii, którzy mimo iż przyjęli władzę Rzymu, wcale tak łatwo się najeźdźcom nie podporządkowują i nareszcie pojawia się słodziutki piesek Idefiks :) Gorąco polecam :)

Mcdulka | 2014-07-10
Na półkach: Przeczytane, En français, 2014
Przeczytana: 10 lipca 2014

teraz wiem kto zapoczatkowal Tour de France :)

Amadeusz | 2017-11-01
ChwaścikBalaścik | 2017-07-23