Jezioro szczęścia

Cykl: Moses Lake (tom 1)
Wydawnictwo: Replika
Larkspur Cove
Ag2S

Andrea Henderson przeżyła koszmarny rok. Przeprowadzając się do Moses Lake, ani myśli o szukaniu przygód. Z synem u boku postanawia rozpocząć nowe życie. Ma nadzieję, że praca, która (jak słyszała) odmienia losy innych, jej samej przywróci wiarę w siebie, pomoże odnaleźć cel i ukojenie. Dla nowo mianowanego strażnika leśnego Marta McClendona szukanie celu jest sprawą drugorzędną. Przyjął tę...

Dla nowo mianowanego strażnika leśnego Marta McClendona szukanie celu jest sprawą drugorzędną. Przyjął tę pracę, by uciec z południowo-zachodniego Teksasu, jak najdalej od natrętnych wspomnień tragedii, której nie może sobie wybaczyć.

Gdy w towarzystwie miejscowego odludka pojawia się dziewczynka, losy Marta i Andrei splatają się.
Dzięki dziewczynce mają szansę odnaleźć nadzieję i spełnienie, ale i zbliżyć się do siebie bardziej, niż kiedykolwiek zakładali...

„Lisa Wingate pisze zajmujące historie, które chwytają za serce. Bóg obdarzył ją wspaniałym talentem – jestem za niego niezmiernie wdzięczna”.
Debbie Macomber

źródło opisu: http://www.replika.eu/

źródło okładki: http://www.replika.eu/

kasandra_85 | 2013-09-05
Przeczytana: wrzesień 2013

Mollinka_90 | 2016-08-13
Przeczytana: 05 stycznia 2016

Pozytywne przesłanie jakie płynie z powieści Lisy Wingate sprawia, że czyta się je lekko, łatwo i przyjemnie. Jest tu miejsce na śmiech, ciepło i wzruszenie.

Moses Lake, miejsce na krańcu świata staje się przystanią dla Andrei, której życie mocno się skomplikowało oraz dla Marty'ego, dla którego tragiczne wydarzenia z przeszłości do chwili obecnej stanowią niezagojoną ranę. Mężczyzna zostaje strażnikiem leśnym, zaś Andrea przyjeżdża do miasteczka w poszukiwaniu pracy. Ich losy połączy dziewczynka, widywana w towarzystwie miejscowego dziwaka i odludka. Jak losy dziecka wpłyną na parę bohaterów? Ich zmagania z codziennością, upiorami przeszłości i nadziejami na przyszłość możemy śledzić w tej pełnej ciepła powieści, której lekturę serdecznie polecam wszystkim tym, którzy mają ochotę uciec od trosk dnia dzisiejszego. Dzięki lekturze można choć przez chwilę pobyć w miejscu pełnym życzliwości i tytułowego szczęścia.

ainaka | 2017-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2017

Bardzo fajna życiowa książka, lekka i pozytywna.Wraca wiara w ludzi po jej przeczytaniu.
Polecam

Amarisa | 2013-08-14
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

"Moses Lake to miejsce jednostajne, przynajmniej na powierzchni (...) czasami powierzchnia to jedynie piękna iluzja. Wzrok nie zawsze wypatrzy co dzieje się pod spodem." (s. 17)

Rok temu świat Andrei Henderson oraz jej czternastoletniego syna Dustina zawalił się po tym, jak jej mąż, a zarazem ojciec chłopca, postanowił odejść do innej, aby z nią na nowo ułożyć sobie życie. Nie interesowało go, czy była żona da sobie radę i zdoła samodzielnie wychowywać ich syna. Na całe szczęście Andrea mogła liczyć na wsparcie swoich rodziców oraz siostry, choć nie obyło się bez spięć. Teraz kobieta postanowiła zawalczyć o lepszą przyszłość dla siebie i swojego dziecka. Znalazła ogłoszenie o pracę, które wydawało jej się niczym dar od Boga - wręcz stworzone dla niej. W tym celu przeprowadza się do domku rodziców, którego od lat nie używali, nad jezioro w Moses Lake. Tu znajduje zatrudnienie jako doradca w Służbie Ochrony Dziecka. Wśród spraw, którymi musi się zająć, znajduje się jedno, które...

Na półkach: Przeczytane, Replika

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że jest to taki typowy słodki romans. Na początku i ja tak myślałam, jednak powiem Wam, że romansu jest tu bardzo niewiele. Jest to raczej książka życiowa, o problemach, o dokonywaniu wyborów, o decyzjach, o zmianach w życiu, o próbie dojścia do ładu ze sobą, o samotności, relacjach międzyludzkich, pomocy...

Andrea to niespełna 40-letnia kobieta, matka nastoletniego chłopca, rozwódka od roku. Jej życie zmieniło się diametralnie, jej mąż odszedł do innej, a ona została ze swoim synem, który dosyć ciężko znosił zmiany w ich życiu. Przeprowadzili się do Moses Lake małego miasteczka, zamieszkali w domku nad jeziorem. Andrea znalazła pracę jako doradca w Służbach Ochrony Dziecka. Miała plan, aby stać się samodzielną, aby samej zarobić na swoją małą rodzinę, aby jej rodzice nie musieli już jej pomagać. Kiedy jej syn popada w tarapaty przez szaleństwa na motorówce ze swoimi nowymi znajomymi, kobieta zaczyna coraz bardziej obawiać się przyszłości....

eyesOFsoul | 2017-01-20

„Jeśli szczęśliwie dotarłeś nad jezioro, jesteś szczęściarzem.”[1]

OSTROŻNOŚCI NIGDY DOSYĆ
Kiedy czytam książkę, która po raz kolejny próbuje rozgryźć, czym jest miłość… Przypominają mi się słowa Andrzeja Sapkowskiego: „O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słod­ka i ma kształt. Spróbuj zde­finiować kształt gruszki.” Trudno jest określić kształt i rodzaj miłości. Jedno jest jednak pewne… Miłość jest szczęściem, do którego chciałoby się wskoczyć i już nigdy, przenigdy nie wynurzyć.
„Jezioro szczęścia” jest jedną z tych książek, przy których złapałam oddech. Dla mnie to największy atut, jakim mogę obdarzyć powieść, która znajduje się w kategorii literatury pięknej. Często zdarza się, że historie opowiadające o miłości są spłaszczone do granic. I aż szkoda czytać książkę do końca, kiedy wie się, jakie będzie zakończenie.
Lisa Wingate, według mnie, wyszła z tego obronna ręką. Dlaczego? Jest kilka powodów. Jednym z nich są cytaty przed każdym...

Katarzyna | 2014-12-04
Przeczytana: 03 grudnia 2014

Książka w sam raz na jedno popołudnie, bo czyta się ją przyjemnie i szybko.
Mimo lekkich zawirowań na końcu, książka jest przewidywalna, ale nie zniechęca do czytania. Po prostu wiedziałam jak się skończy, ale nie byłam w stanie przerwać czytania, musiałam dokończyć.

Książka pokazuje jak ciężko wrócić do normalnego życia po ciężkich przeżyciach i jak ciężko odbudować więzi rodzinne oraz jak ciężko jest znowu komuś zaufać, gdy już raz zostało się oszukanym.

ksiazkaznadzieja | 2015-06-23

Książka ta to rodzaj książek z cyklu „życiowa”, mówi o problemach, o wyborach o tych zwyczajnych sprawach, ale też jest to coś co podpowiada jak dojść do zrozumienia samego siebie. Mówi też wiele o relacjach z drugim człowiekiem.
Całość recenzji na: http://ksiazkaznadzieja.pl/2014/05/732/

Mamba2206 | 2017-08-24