Nigdy nie gaśnie nadzieja

Wydawnictwo: Fijorr Publishing
Never the Last Journey
8389812053
Piotr

Jest to biografia niezwykłego człowieka – naukowca, biznesmen, filantropa. Aż dziw, że to nie ona, lecz książki Grossa wyznaczają standard stosunków polsko-żydowskich. Zandman ponadto pisze żywo, z pasją, ma osiągnięcia – jest miliarderem, stworzył super czołg dla armii izraelskiej, jego produkty (VISHAY) znaleźć można w każdym telefonie komórkowym. Można by się więc wiele od niego nauczyć, poznać zacnego człowieka, który nie boi się chwalić Polaków za ich heroizm i pomoc Żydom, ale nie, to nie książka Zandmana, pełna humanizmu i mądrości, lecz Strach jest w Polsce bestsellerem. Jesteśmy narodem masochistów, więc niech mi nikt potem nie narzeka, że nas za takich mają.

źródło opisu: www.fijor.com

źródło okładki: www.fijor.com

krzak | 2017-07-18
Na półkach: Posiadam

Książka opisuje jak uczciwość oraz pomoc drugiemu człowiekowi zawsze jest korzystna. Pokazuje to wzajemna pomoc pomiędzy rodzinami Zandman oraz Puchalskich. Autor mocno podkreśla, że człowiek ma zawsze wybór czy podążać drogą pracowitości i uczciwości albo łatwiejszą, wykorzystując innych. Wybór ten odgrywa duża rolę w trakcie rozwoju firmy Vishay oraz współpracy z innymi firmami. Biografia również pokazuje jak Polacy i Żydzi żyli razem w trudnych czasach oraz jakim Polska była wielokulturowym krajem.

Vmark | 2014-11-09

Z technicznego punktu widzenia jest to autobiografia, ale nie taka do jakiej przywykliśmy. Czyta się ją jak dobry kryminał - nie możemy się doczekać kiedy znów zasiądziemy do jej lektury, przybliża nam historię zagłady Żydów, poznajemy lepiej kulturę Żydowską a lekcja biznesu i przedsiębiorczości jaką wynosimy, śmiem powiedzieć, że bije na głowę nie jeden tzw. "poradnik biznesowy". To jedna z tych książek, które zapadają w pamięć i często w myślach do niej wracamy. Fenomenalna pozycja, którą każdy powinien przeczytać.

kurekq | 2014-09-01
Na półkach: Dla przyjemności

Życie Feliksa to po prostu arcydzieło.

Cudem przeżył Holocaust, a potem cuda robił w biznesie - stworzył opornik, następnie pomógł izreaelskiej armii rozwinąć ich czołgi rozwiązując istotny problem z nagrzewającą się lufą, dzięki czemu czołgi strzelały dużo celniej na dalekich dystansach.

Książka jest dobra dla ludzi zainteresowanych tematem Holocaustu (szczegółowe świadectwo Feliksa), nauką lub biznesem. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Szczerze polecam.

Michał | 2014-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2014

W książce próżno znaleźć podejście emocjonalne w postaci Feliksa. Jednak to właśnie te emocje tłumione, ale jakże istotne determinują postawę autora w życiu biznesowym i prywatnym.

| 2017-09-07
hell_lena | 2017-04-26