Służąca Przewodnicząca Tom 1

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Cykl: Służąca Przewodnicząca (tom 1)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Kaichou wa Maid-sama!
komiksy
Alicja

Misaki, przewodnicząca samorządu szkolnego w do niedawna męskim, a od niedawna koedukacyjnym liceum Seika, dzień w dzień walczy z egoizmem i ignorancją uczniów płci brzydszej. Dziewczyna skrywa jednak pewien sekret. Po godzinach dorabia sobie, pracując w kawiarni jako... udająca służącą kelnerka! Pewnego dnia o wszystkim dowiaduje się Usui, arcyprzystojny i arcypopularny uczeń Seiki, Czy to oznacza, że już niebawem cała szkoła dowie się o podwójnym życiu Misaki? Oto pierwszy tom zwariowanej komedii romantycznej.

źródło opisu: JPF, 2013

źródło okładki: http://jpf.com.pl

| 2014-05-09
Przeczytana: 09 maja 2014

To moja pierwsza manga, którą przeczytałam. Najpierw obejrzałam anime, o tym samym tytule, ale to nie to samo co przeczytanie mangi.

Polecam każdemu kto chce zacząć przygodę z mangami i anime! Wkręca jak nie wiem co!! :3

Claudia | 2015-01-23
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 23 stycznia 2015

Po obejrzeniu anime na podstawie magi, przez które nasuwało się tylko słowo kawaiiiii <3 Zdecydowałam zapoznać się z historią jeszcze raz , a nawet dalej niż można było obejrzeć . Polecam ! :)

Yui | 2013-12-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi
Przeczytana: 27 grudnia 2013

Opinia również dostępna na mim blogu: http://szandi-czyta-ksiazki.blogspot.com/2013/12/hiro-fujiwara-suzaca-przewodniczaca.html

Po tą mangę nie zamierzałam sięgnąć. Wybrałam się razem z mamą do empiku po magazyn ,,Otaku''. Oprócz niego od razu w oczy rzuciła mi się ,,Służąca przewodnicząca'', lub jak ja wolę ,,Kaichou wa Maid-sama!''. Myślałam, że już nie można jej dostać, ale na półce leżała ostatnia sztuka w sklepie. Ponieważ oglądałam wcześniej anime i miałam przy sobie pieniądze, od razu ją kupiłam. Czy żałuję?

Seika to liceum koedukacyjne, niegdyś wyłącznie męskie. Właśnie dlatego 80% uczniów tej szkoły, to płeć brzydsza. Dziewczyny często sobie w nim nie radzą, ale od pewnego czasu mogą liczyć na pomoc. Kogo? Przewodniczącej Misaki. Jest ona jedyną przedstawicielką płci pięknej w samorządzie szkolnym. Szczerze nienawidzi mężczyzn, więc jak tylko jej podpadną, zaczyna się piekło. Tylko dla dziewczyn potrafi być łagodna i miła. Jednak dziewczyna ma swój sekret. Przez swojego...

książek: 2007
Aya | 2014-06-13
Na półkach: Manga, Przeczytane, Japonia, 2014
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Czyta się szybko i lekko. Nadal nie do końca przekonuje mnie polski tytuł i "Miśka", ale trzeba przywyknąć, bądź co bądź, jak ktoś zupełnie nie zna japońskiego, mógłby się pogubić z oryginalnymi nazwami. Mimo wszystko seria (zarówno jako manga, jak i anime) warta polecenia wielbicielkom shoujo.

Katherine | 2014-09-15

Najlepsza manga jaką do tej pory przeczytałam. Ma niezwykły humor, który rozbawił mnie na całego.

Kuechia | 2015-02-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi

Kiedyś (w wakacje) obejrzałam pewne anime. Jego nazwa brzmi "Kaichou wa maid-sama". To znaczy... zaczęłam oglądać. Mówię zaczęłam, bo nie przypadło mi do gustu i odłożyłam. W następnej kolejności napisałam do koleżanki: ""Kaichou wa maid-sama" jest głupie!". Natychmiast pożałowałam tych słów, bo spotkałam się z wyzwiskami pod moim adresem. Minął miesiąc. Stwierdziłam,że jeszcze raz spróbuję podejść do tej serii. I tym razem, ku mojemu zdziwieniu, bardzo mi się spodobała. Ba, mało nie popłakałam się ze śmiechu, a Usui stał się moim kolejnym "księciem". Doszło nawet do tego,że kłóciłam się z tą koleżanką o to, która z nas bardziej go wielbi XD. Więc przyszedł czas, gdy wydano "Służącą przewodniczącą". Obwoluta bardzo mi się nie podobała. Te kolory, to rozmieszczenie. Nie przypadło mi do gustu. Jednak kupiłam tomik ze względu na sentyment do serii. Otworzyłam pierwszą stronę i... "O luju, jakie zamieszanie!". Na jednej stronie było tyle scen, tyle tekstu... Pierwszy raz w życiu...

Kokoro | 2016-07-03

Sympatyczna historyjka w japońskim stylu. Idealnie wpisuje się w kanon mangowej komedii romantycznej ( irracjonalne zachowania bohaterów, niskie prawdopodobieństwo wielu wydarzeń, przewidywalna historia i rozwój romansu ). Jest głupiutka i niewymagająca, często trochę śmieszna, co sprawia, że czyta się ją przyjemnie, niestety tylko tyle oferuje.

Bukku-recenzje | 2017-10-12
Na półkach: Manga, Przeczytane
Przeczytana: 12 października 2017

Każdy z nas ma problemy. Jeden większe, drugi mniejsze. Są też uczniowie, którzy muszą dorabiać po szkole z powodu problemów finansowych w domu. Ojciec odchodzi, zostawiając żonę z dwójką dorastających córek. Misaki Ayuzawa jest przewodniczącą w szkole i właśnie sama to przeżyła. Po szkole pracuje w knajpie, gdzie obowiązuje strój.. pokojówki i nie tylko. Jej tajemnica, skrywana przed wszystkimi, zostaje odkryta przez Usui - przystojnego i mądrego chłopaka z jej szkoły. Jako przewodnicząca nie może wyjść to wyjść na jaw. Czy jej tajemnica zostanie jednak odkryta na forum całej szkoły? Dlaczego Misaki tak bardzo nie lubi chłopaków? Czy sytuacja, w której się znajdzie spowoduje, że będzie musiała odejść z pracy?

Misaki Ayuzawa to 16 letnia uczennica szkoły Seiki. Szkoła przez wiele lat była uczelnią wyłącznie męską. Z powodu tego, że od niedawna otworzyła się na płeć piękną, Misaki nie mogła pogodzić się z tym, co w szkole chłopcy robią i jak traktują dziewczyny. Ciężko pracowała i...

Przeklęta | 2014-06-13

Najpierw scenka na youtube z ich pierwszym pocałunkiem,następnie anime,a na koniec manga.W mandze było nieco więcej szczegółów,a ,,Przezroczysty Świat" doprowadził mnie do płaczu...ale naprawdę WARTO PRZECZYTAĆ :)

Paula8455 | 2017-08-20
Przeczytana: sierpień 2017

Podobała mi się ta manga ale manga to manga to nie to samo co na przykład książka.