Genialna pamięć

Wydawnictwo: Aha!
poradniki

kinkiet | 2014-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2014

Bardzo ciekawa książka. Jednak jej ogromną wadą jest lakoniczne potraktowanie tematu. Wychodzi na to, że tak obszerny temat rozbito na kilka pozycji, a ja wolałabym mieć wszystko w jednej podane. Skoro już mnie zrobiono na szaro, to inne też przeczytam, gdyż podoba mi się przystępny język autora, masa konkretów, nowe sposoby poszerzania możliwości pamięci i tak można by bez końca. Owszem, pada tu dużo informacji, które osoby interesujące się tą tematyką, zapewne znają, ale przecież nie każdy "w tym siedzi" i dla zupełnych laików też muszą być książki z podstawami. Ja znalazłam w niej kilka nieznanych mi metod.

Adam Kopeć | 2012-07-14

Czy­tam dla rozwoju

Kiedy zasta­łem tre­ne­rem intelektualnie.pl jedną z pierw­szych rze­czy jaką zro­bi­łem był zakup ksią­żek Tony Buzana wyda­nych po pol­sku. Stu­dio­wa­łem je i podobne pozy­cje, ponie­waż chce być coraz lep­szy w tym co robię, ale nie mia­łem pomy­słu jakby je zre­cen­zo­wać. Jak to czę­sto bywa, świat daje Ci moż­li­wo­ści i odpo­wie­dzi. Trzeba się tylko rozejrzeć.

Soczy­sta surówka z kapusty

Czy surówka może mieć coś wspól­nego z tech­ni­kami pamię­cio­wymi? Oka­zuje się , że może.

Odwie­dzam swoją cio­cię sys­te­ma­tycz­nie i zawsze dostaję coś na drogę. Tym razem na nie­szczę­ście dosta­łem surówkę i nie domkną­łem wieczka od pojem­nika. Aku­rat mia­łem w ple­caku książkę Genialna Pamięć. Jak pew­nie się domy­ślasz soki z kapu­sty się wylały i zabru­dziły mi ple­cak i pozy­cję Tony Buzana.

Ziry­to­wa­łem się. Jak można postą­pić ina­czej kiedy upaćka Ci się cały ple­cak i jesz­cze książce się obe­rwie. A kapu­sta w surówce była kiszona czyli miała...

Chatte | 2013-07-07
scirus | 2016-11-24