Zabawy z małym dzieckiem

Wydawnictwo: Jedność
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
małe dzieci

Każdy maluch w zupełnie naturalny sposób odczuwa potrzebę zabawy, podążanie za tymi dzielnymi odkrywcami jest dla rodziców i opiekunów nie lada wyzwaniem! Już samo nieustanne wymyślanie niezliczonych zabaw i ćwiczeń, które zaangażują i zafascynują malucha może być próbą ognia nawet dla osób o bardzo bogatej wyobraźni. Z tego właśnie powodu powstała ta książka. Oferuje ona wartościowe pomysły na organizowanie inspirujących i kreatywnych zabaw w przestrzeni domowej i na rodzinnych wycieczkach.

Różnorodność zabaw uwzględnia zapotrzebowanie małego dziecka na urozmaicanie aktywności, a elastyczność wskazówek zachęca rodziców do dostosowywania gier i scenariuszy do indywidualnych potrzeb dziecka, jego temperamentu, upodobań i umiejętności. Prócz tego wszystkim ćwiczeniom przyświeca filozofia `celowej zabawy` - zostały one tak pomyślane, by rozwijać pełen wachlarz umiejętności poznawczych, społecznych i motorycznych małego dziecka, a przy tym zapewnić mu maksimum wspaniałej zabawy. Jesteśmy przekonani, że książka ta stanie się dla rodziców niewyczerpanym źródłem pomysłów i inspiracji, do których będą wielokrotnie powracać.

źródło opisu: http://jednosc.com.pl/

źródło okładki: http://jednosc.com.pl/

Skoro zdążyłam Wam już tak po zachwalać poradnik z zabawami dla niemowląt, to pójdę za ciosem i zaproponuję także, byście zerknęli na ten. Bowiem "Zabawy z małym dzieckiem" to w pewnym sensie kontynuacja "Zabaw z niemowlakiem". Z pewnością zdążyliście już zauważyć, że nawet okładki niewiele się od siebie różnią. Wewnątrz zresztą także znajdziemy całe mnóstwo podobieństw. Jedynie treść tych lektur jest zupełnie inna. Bowiem książka, o której pisałam poprzednio dotyczy pomysłów na spędzanie czasu z dziećmi od narodzin do pierwszego roku życia. A tutaj granice wiekowe maluszków to 1 rok - 3 latka.

Podobnie jak poprzednio książka ta ma spore gabaryty oraz bardzo fajnie zorganizowany szczegółowy spis treści. Tym razem znajdziemy tu takie działy jak: 12 miesięcy i starsze, 18 miesięcy i starsze, 24 miesiące i starsze, 30 miesięcy i starsze. Ale to jeszcze nie wszystko! Tuż zanim jest kolejny spis treści, w którym propozycje zawarte w książce są pogrupowane w nieco inny sposób. W tym...

Iwona93 | 2017-09-11
Maritensja | 2017-07-17