Cassidy

Tłumaczenie: Krzysztof Pochwalski
Wydawnictwo: Mozaika
Cassidy
mamut_ma

Charles Parnell Cassidy jest po śmierci równie groźny, jak groźny i potężny był za życia. Zadawał się z wieloma dziwnymi ludźmi w polityce i interesach. Teraz jego archiwum interesuje zarówno premiera, jak i prokuratora generalnego. bohaterowie tej wyśmienitej powieści Morrisa Westa z wielką wprawą poruszają się po labiryncie podwójnych gier, układów, skomplikowanych transakcji oraz tajemnic i nieraz zostają postawieni przed wyborem faustowskim.

źródło opisu: Wydawnictwo Mozaika, 2007

źródło okładki: http://www.wydawnictwomozaika.eu/

Edyta Zawiła | 2015-03-31
Przeczytana: 31 marca 2015

Świetna proza, kuluary polityki i świata przestępczego nieodłącznie ze sobą związane, faustowskie wybory i walka o duszę. Polecam.

Lucyna | 2014-10-30
Przeczytana: 2000 rok

Książkę tę czytałam wiele lat temu. Znałam ją pod tytułem Zemsta. Pomimo upływu czasu zapadła mi w pamięci na tyle, ażeby odnaleźć ją pod innym tytułem. Polecam.

Przemek | 2014-05-16
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Nie jestem koneserem gatunku i styl Morrisa Westa wydaje mi się lekko napuszony, ale im bardziej wsłuchiwałem się w świat Charlesa Parnella, tym bardziej nie mogłem się oderwać. Naprawdę solidny kawałek prozy ukazujący świat intryg i gier politycznych oraz mechanizmy jej przenikania się ze światem przestępczym. Warto!

Tohverus | 2017-02-04
Na półkach: Przeczytane, 2017