Praktyka pierwszych ofert publicznych

Wydawnictwo: CeDeWu
biznes, finanse

Czy stopy zwrotu spółek przeprowadzających ofertę publiczną w Polsce zachowują się według określonego schematu, który charakterystyczny jest dla większości rynków kapitałowych. Schemat ten polega na tym, iż stopy zwrotu analizowanych spółek w krótkim terminie są ponadprzeciętnie wysokie, z kolei w długim terminie są niższe od przeciętnych. W związku z tym, iż przeczy on cechom efektywnego rynku kapitałowego nazywany jest anomalią.

źródło opisu: Matras